banner212

banner211

ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN ?

Sponsor desteği bulamayan Sakaryaspor yönetimi, dolmayan tribünlerin ardından Beşiktaş maçının da iptal olması ile ekonomik sıkıntı ile karşı karşıya.

Sakaryaspor 19.11.2018, 19:13 19.11.2018, 19:13 UTKU KAYNAR
ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN ?
banner218

Şampiyonluk yarışında ligde 9 maçtır mağlubiyet yüzü görmeyen, 8 maçtır ise gol yemeyen Sakaryaspor’da yönetim ve futbolcular tribünlerin dolmamasından şikayetçi. Yeşil Siyahlılar zirveye bir adım kala çıktığı maçta 8 Bin seyirciye oynadı.

TARAFTAR GELMİYOR

Sakaryaspor, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerken iç saha maçlarında Yeni Sakarya Stadı’nın yarısının dahi dolmaması hem ekonomik hem de moral olarak sıkıntı yaratıyor. Yeşil Siyahlıların Pazar günü oynadığı Gaziantespor karşılaşmasını 8.100 Biletli taraftar izlerken masraflar düşüldükten sonra kulübün kasasına 78 Bin TL girdi. Rakamlar lig ortalamasının üstünde gibi görünse de Sakaryaspor’un geçtiğimiz sezon yakaladığı taraftar kitlesinin çok altında kalıyor. Maç hasılatı ise yeşil siyahlı futbolculara bu maçta vaad edilen 86 Bin TL’lik primi bile karşılaşmaması hayal kırıklığı yarattı.

SPONSOR YOK

Beşiktaş ile yapılması planlanan dostluk maçının TFF engeline takılmasının ardından büyük şok yaşayan Sakaryaspor yönetimi forma reklamı ve stat reklamları ile ilgili çaldığı kapılardan ise olumlu bir yanıt alamadı. Maçlara forma reklamı olmadan çıkan Yeşil Siyahlılar, Stat ismi ve saha kenarı tabelaları için şehirdeki birçok firma ile görüştüğü fakat destek bulamadığı öğrenildi.

Saha içinde kazanan takımın hakkını ödemek için büyük çaba sarf eden Sakaryaspor yönetimi İnegölspor ve Gaziantespor maçlarının primlerini Bodrumspor maçına kadar ödemek için kaynak arayışını sürdürüyor.

Yorumlar (6)
İsmail 4 yıl önce
Arkadaş delirecem ya! Ahmet Yıldırım soktu bi kazık defoldu gitti! Oynamayan oyuncular maaş alıyor! 9 haftada sadece 2 puan kaybeden takımı desteklemeye taraftar gelmiyor! Beşiktaş geleceği için sağa sola tehdit savuranlar, cebinizden 700 bin çıkarın desek 70 lira vermezler. Sadece sözle destek olunmuyor, kimse kusura bakmasın!
Hhfg 4 yıl önce
Abi kriz var milletin cebinde para yok . futbolcular dünyanın parasını kazanıyor adam asgari ücretle çalışıyor evine mi baksın sakaryaspor maçına mı gelsin? Futbolcu ayda 10 bin lira kazanırken asgari ücretli adam da futbolcu para kazansın diye maça mı gelecek bırakın Allah aşkına millet aç yoksul
Abdullah 4 yıl önce
Sen o zaman futbolcular para kazanıyor diye sakın maça gitme tamam mı abisi.
Mehmet 4 yıl önce
Bu kadar sıkıntı varsa konser versinler mactan önce bakın doluyomu dolmuyomu
Hamit arslan 4 yıl önce
Ben senelerce otobüs gülüm yaptım Tom otogar çıkışları çıkış parasına ilave il kakimlarna para alıyordu büyükşehir belediye başkanı na iletin bunu otogardan günde 500 araç carp5 TL ile alsa gelir
Sedat 4 yıl önce
Taraftara güvenip oturduysanız o koltuğa.. Lütfen kalkın gidin..
Seni en ateş taraftarın tatangaların maçı takip ettiği maratonu 25 liraya satıyorsun bunların yarısından çoğu öğrenci yapmayın gözünüzü seveyim keşke tatangalar kale arkasında olsa