banner212

banner211

Sorun taraftarda değil !! Art Niyetli kişiler var

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın ,yöneticiler Abdullah Şen ve Muzaffer Güneş bugün bir basın toplantısı düzenledi

Sakaryaspor 26.09.2013, 18:36
Sorun taraftarda değil !! Art Niyetli kişiler var
banner218

Sakaryaspor Kulübü Başkan Vekili ve Basın Sözcüsü Muzaffer Güneş bugün Ferizli’deki tesislerinde kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyerek basın sözcülüğünden ayrılmak istediğini açıkladı.

 

 

Basın toplantısına Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın ve yöneticilerden Abdullah Şen ile birlikte başlayan Muzaffer Güneş işlerinin yoğunluğu ve Sakaryaspor ile iligli tek bir ağızdan bilgi alınsın düşüncesiyle ve bilgi kirliliğini önlemek düşüncesi ile bundan böyle açıklamalarda tek yetkili Kulüp Başkanı Selahattin Aydın’ın olmasını istiyorum diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

: HABERİMİZ VAR AMA TALEBİ KABUL ETMEDİK

Daha sonra sözü Başkan Selahattin Aydın aldı ve bu konu ile ilgili net bir açıklama yapmasa da “ talebi aldık ama henüz bir karar vermedik. Yönetim Kurulumuzda görüşülüp bu konu ile ilgili bir karar daha sonra verilecek”dedi.

 

 

BAŞKAN SORUNLARA DEĞİNDİ

Selahattin Aydın daha sonra gündemdeki olaylar hakkında açıklamalar yaptı. Sakaryaspor’da  8 Yıldır bozulmuş bir yapının süregeldiğini anlatan Aydın bugünlere gelen Sakaryaspor’un kurtarıcıları olarak alt yapıya güveniyorum dedi. Daha önceleri Sakaryasporlu oyuncuların en azından % 50’sinin Sakarya’lı futbolculardan oluşmasını istediklerini, ama bugün ise gelişen olayların sonucu takımın % 99’unun Sakarya’lı gençlerden oluştuğuna değinen Başkan Aydın “ şartlar bizi buraya getirdi ama gençlerden bir şeyler beklemek sabır işidir onun için de sabretmek gerekiyor, bu gençler ileride güvencemiz olacaktır. “ Diye konuştu.

 

 

DÜZYURTSPOR MAÇINDA HAYAL KIRIKLIĞI

Sakaryaspor’dan çok şeyler beklediğini söyleyen Başkan Aydın “ işler iyi giderken, sahamızda oynadığımız Düzyurtspor maçı bizim için hayal kırıklığı oldu. Bu maçta çok üzüldüm. Aslında Sakaryaspor gerçekten bu değildi. Ama ilerleyen haftalarda daha iyi form tutarak ve Teknik Kadronun alacağı tedbirlerle daha iyi bir düzeye geleceklerinden ümitliyim. “ Dedi.

 

 

CEZALARDAN BIKTIK USANDIK

Sakaryaspor taraftarlarına da değinen Selahattin Aydın  Sakaryaspor’un yıllardır verilen para cezalarından çok çektiğini, bu cezalarla bugüne kadar ilgilenmeyen eski yönetimlerin durumun buraya gelmesine neden olduklarına değindi. Derince Belediye maçı ile başlayan ve hem Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığımız başvuru ve hem de savcılığa bildirilen cezaların tahsili yönündeki müracaatımız başlangıcımız oldu diyen Aydın “ olaylara neden olan kişilerin kimlik tespitlerini ilgililerden istedik. Derince Belediye de aynısını yaptı. Bunu Beşiktaş ta yapıyor. Dilenerek topladığımız üç beş kuruşla takımı mı yöneteceğiz yoksa seyirci olaylarından kaynaklanan cezalarla mı uğraşacağız şaşırdık doğrusu..” Diye konuştu.

 

 

SORUN TARAFTAR DEĞİL ARD NİYETLİLER

Meydana gelen ceza olaylarının bugüne kadar aşırı derece yükseldiğini belirten Başkan Aydın “ aldığımız ve alacağımız tedbirler Sakaryaspor taraftarı için değil, aksine olaylara neden olan ard niyetli kişilerle ilgili olacak. Tabi ki taraftar başımızın tacı ama maçı seyrederek takımı destekleyen, ve tribünlerde kötü tezahürat yapmayan seyirci istiyoruz. Bu Sakaryaspor’un geleceği ile de ilgili. Bu eğitimle mi olur, güvenlik güçleri ile mi olur onu ileride zaman gösterecek.” Dedi.

 

 

TRANSFER YAPMAK İSTERİZ AMA !

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın sorulan bir soru üzerine “ biz transferi niye açmayalım. Ama bir transfer demek şu anda takımda yer alan Sakarya’lı bir futbolcunun gitmesi demek. Biz öncelikle elimizdeki ekonomik durumdan önce şu anda birlikte yola çıktığımız kadronun yararlanması yolunda yararlanmak düşüncesindeyiz. Ama tabi ki imkanlar elverirse ve önümüzü gördüğümüzde transferi de düşünebiliriz. “ Dedi

 

Sırrı ŞANLI-Adapazarı Akşam Haberleri

Yorumlar (4)
Salih Yılmaz 9 yıl önce
Başkan Sakarya halkı ile kafamı yapıyorsun, yoksa ayranmı içtin bilemiyorum ancak transfer konusu ile ilgili transferi açmak bir sakaryalının gitmesi demek diyorsun bu takımda oynayan o genç kardeşlerimin bir çoğu bu takımda deyil forma giymek genç takımında dahi oynayamayacak çocuklarımızdır. Sakaryaspor için yapabilecekleriniz varsa yapın yoksa öyle ajitasyonlara gerek yok beceremiyoruz deyiniz.
YILMAZ AK 9 yıl önce
federasyona tepki verin bi iki kleieme de ceza yazıyor karşı çıkın örnekler gösterin üç büyük ve milli takıma kaynak sağlamak için küçük takımlara ceza veriyorlar takip edin madem çok biliyonuz herşeyi
fırat 9 yıl önce
ya şaka gibi valla düşünceye bak transferi açarsak bi sakaryalı gidicek diyo varmı böyle bişey sen açta o sakaryalıda kalmak için kendini göstersinde kalsın ozaman boş konuşuyosunuz valla
kaan türkyılmaz 9 yıl önce
Ya başkanım böyle bişey söylenirmi..değil sakarya bi kulüp takımı yöneten birisi nasıl böyle bir yorum yapar..biz transferi açarız ama futbolcular gider..futbol profosyonelce yönetilmelidir.transfer gerekiyosa yapılır..ha paramız yok diyorsanız o ayrı saygı duyarım..bari bunu söylemeyin yaa..