banner212

banner211

Sözler havada kalmasın

Sakaryaspor forması ile şirinlik yapan teleferik projesi dün itibari ile hayata geçti. Yeşil Siyahlı taraftarlar her şeye rağmen açılan teleferik projesi tarafından Sakaryaspor’a verilen destek sözlerinin havada kalmamasını istedi

Sakaryaspor 16.06.2023, 10:01 16.06.2023, 10:51 UTKU KAYNAR
Sözler havada kalmasın

Utku Kaynar /

Sapanca'da büyük tartışmalara neden olan ve Sapanca Belediyesi ile Bursa Teleferik A.Ş. ve Teleferik Holding A.Ş. iş ortaklığı kapsamında teleferik projesi tepkilere rağmen faaliyete geçti. 2018'de yapımına başlanan 2 istasyonlu, 36 kabinli teleferik proje dün itibari ile hayata geçerken projenin ceosu İlker Cumbul 2019 ulusal basına yeşil siyahlı forma ile boy boy poz vererek Sakaryaspor’a destek sözü vermişti.


SÖZ VERDİ
2019 Yılında tartışmaların yaşandığı süreçte Sakaryaspor’a destek sözü veren  Sapanca Teleferik Projesi’nin hayata geçmesinin ardından gözler Teleferik Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul’a çevrildi. 1.Lig’de yeni sezonda şampiyonluk yarışı verecek olan Sakaryaspor, stat sponsorluğu ve forma reklamı gibi çözümlerle kaynak ararken Teleferik Projesinin verdiği sözün ne kadar arkasında duracağı ve 100 Milyon TL bütçe oluşturmaya çalışan yeşil siyahlılara nasıl bir katkı vereceği bilinmiyor. 


TEPKİ ÇEKMİŞTİ.
Kırkpınar’da yapımına başlanılan ve hem bölgede yaşayan vatandaşların hem de doğaseverlerin büyük tepkisini çeken Teleferik Projesi yapımı için şirket çalışmaya başlamadan önce bölgedeki yeşil alanda eylem yapan vatandaşlar polis muhalefetiyle alandan çıkartılmış hatta olaylar sırasında aralarında polislerinde olduğu çok sayıda kişi yaralanmıştı. Doğa dostu olarak lanse edilen projenin yeni sezon öncesinde Sakaryaspor’a yapacağı desteği kısa sürede açıklaması bekleniyor.
 

Yorumlar (0)