banner212

banner211

SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ !

Sezon başından beri suların bir türlü durulmadığı Sakaryaspor'da ligde kaçan şampiyonluğun ardından bu kez de play-off finalinde yaşanan hüsran yeşil siyahlı taraftarları hayal kırıklığına uğrattı.

Sakaryaspor 29.05.2018, 11:54 29.05.2018, 12:01 UTKU KAYNAR
SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ !
 

Sezon başından beri suların bir türlü durulmadığı Sakaryaspor'da ligde kaçan şampiyonluğun ardından bu kez de play-off finalinde yaşanan hüsran yeşil siyahlı taraftarları  hayal kırıklığına uğrattı.

SEZON BAŞINDA BAŞLADI

3.Lig'de play-off'tan gelen şampiyonluğun ardından bir kaç takviye ile 2.Lig'de yoluna devam etme planları yapan Sakaryaspor'da ipi ucu kaçınca ne para kaldı ne huzur kaldı.Üst üste yapılan transfer takım içindeki huzuru bozarken ödenen astronomik transfer bedelleri Sakaryaspor'un ekonomik planlamasını da alt üst etti.

Yapılan 16 transfere rağmen istenilen performansı sergileyemeyen takıma  birde yönetim gerginlikleri ödeme sorunları eklenince Sakaryaspor, sabah akşam kaosla yaşan bir takım haline geldi.

SÖZ VERDİLER

Büyükşehir Belediye Başkanından, Satso başkanına kadar şehirle kavgalı hale gelen Sakaryaspor yönetimi her çıkmaza girdiğinde "SÖZ" açıklamaları ile günü kurtarma mücadelesi içine girdi. İsmail Gürses'in düzenlediği toplantılarda basın ve taraftarın karşısında "alacağımız yok" diyen yeşil siyahlı futbolcular ligin boyu kısaldıkça para alamamaktan şikayetçi olmaya başladı.

VİRAJI ALAMADIK

Bütün sportif ve ekonomik hatalara rağmen play-off kapısına kadar gelen Sakaryaspor, bu kritik sürecide yönetemeyerek şehre verdiği sözü tutmadı. Play-off periyodu ile birlikte yönetimde istifalar takımda para isyanları ardı sıra gelince şampiyonluk adeta bağıra bağıra kaçtı.

ŞİMDİ NE OLACAK

Bandırmaspor ile oynanan çeyrek final maçı öncesinde genel kurul kararı alan Sakaryaspor'da kaçan şampiyonluğun ardından mevcut yönetimin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. 31 Mayıs Perşembe günü ilk oturumu gerçekleşecek olan kongrede çoğunluk sağlanması imkansız gibi. Olağan Genel kurulun çoğunluğa bakılmaksızın yapılacağı ikinci oturumu ise 30 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek.

 

Yorumlar (0)