SPOR EMEKTARLARI SERGİSİ AÇILIYOR

Akademi Sakaryaspor yürütücülüğünde bir suredir çalışmaları yapılan Portreler projesinin ilk serisi, “Sakarya’nın Spor Emektarları No.1” fotoğraf sergisi 17-30 Eylül 2023 tarihleri arasında Cadde 54’te hayata geçiyor.

Sakaryaspor 08.09.2023, 12:31 SporExpres
SPOR EMEKTARLARI SERGİSİ AÇILIYOR

Akademi Sakaryaspor yürütücülüğünde bir suredir çalışmaları yapılan Portreler projesinin ilk serisi, “Sakarya’nın Spor Emektarları No.1” fotoğraf sergisi ve sergi özel kitabı; Sakarya spor mirasını ve kültürünü öne çıkaran, kendisine yetişilebilmiş değerli spor emektarlarının siyah-beyaz portrelerini, arşiv fotoğraflarını ve özgeçmişlerini içeren bir kültür-sanat projesi olarak 17-30 Eylül 2023 tarihleri arasında Cadde 54’te hayata geçiyor.

BİR ÇOK KATEGORİ

Akademi Sakaryaspor, çalışma kolu Arşiv Koleksiyon Araştırma (AAKA) ile birlikte, spor dünyasından emektarların yaşamını ve başarılarını onurlandırmak amacıyla bir suredir itinayla hazırladığı Portreler projesini hayata geçiriyor. Futbol, güreş, basketbol, masa tenisi, karate, voleybol gibi birçok kategoride spor emektarının yer aldığı "Portreler" projesi, insan ve kent hikayelerini belirli bir odak noktası üzerinden görünür kılmayı hedefliyor.

FOTO: SERGİ 1-2-3

Yorumlar (0)