banner212

banner211

SPORCU ÖĞRENCİLER NAİM'İ İZLEDİ

Sakarya Spor Lisesi öğrencileri spor tarihimizin en önemli şampiyonlarından Cep Herkül Naim Süleymanoğlu'nun hayatını konu alan filmi izlediler.

Sakaryaspor 12.12.2019, 12:30 UTKU KAYNAR
SPORCU ÖĞRENCİLER NAİM'İ İZLEDİ
banner218

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Agora AVM işbirliğinde organize edilen etkinlikte Sakarya Spor Lisesi öğrencileri spor tarihimizin en önemli şampiyonlarından Cep Herkül Naim Süleymanoğlu’nun hayatını konu alan filmi izlediler.

DURMUŞ NASİHATİ

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ filmini öğrencilerle birlikte izledi. Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, Okul Sporları İl Temsilcisi İlhan Sütlü ve Spor Lisesi Müdürü Serkan Güneş’in de bulunduğu sinema etkinliğinde öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş genç yaşta kaybettiğimiz Naim Süleymanoğlu’nun dünya spor tarihinde önemli başarıları bulunduğuna dikkat çekerek, geleceğin sporcu adayı gençlerimizi birer Naim Süleymanoğlu olarak görmek istediklerini ifade etti.

HEPİNİZ BİRER NAİM OLUN

Durmuş gençlerimize Naim Süleymanoğlu ve diğer şampiyon sporcularımızı örnek alarak sporculuk hayatlarını sürdürmeleri tavsiyesinde bulundu. Filimde anlatılan mesajların çok önemli olduğunu belirten Durmuş “Vatan için ölmeyi de yaşamayı bileceğiz. Naim Süleymanoğlu işte tam da bunu yaptı. Milyonlarca Bulgar Türk’ünün hayatını tek başına değiştirdi. Mücadelesi olimpiyatlara çıkıp özgürlük mesajını tüm dünyaya vermekti. Bizler geleceğimizin teminatı nesilleri yetiştirirken vatan sevgisiyle yoğrulmuş, ülkesinin bayrağını dalgalandırmak için gayret gösteren bireylerin sayısını çoğaltmalıyız.” dedi.

Yorumlar (0)