Sporda kemer sıkma dönemi

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, görevdeki ilk iki ayını değerlendirdiği basın toplantısında Sakaryaspor ve amatör sporlar için "Belediye bütçesinden kaynak bekleyen yanılır. Nakdi yardım yapamayız" dedi.

Sakaryaspor 12.06.2024, 10:57 SporExpres
Sporda kemer sıkma dönemi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, görevde olduğu 2,5 aylık süreci değerlendirmek için bir basın toplantı düzenledi. Toplantıda spora dair soruları da yanıtlayan Alemdar, Basketbol, Bisiklet ve Hentbol gibi profesyonel branşlara eskisi gibi kaynak ayrılmayacağını söyledi.

"NAKDİ YARDIM YAPAMAYIZ"

Başkan Alemdar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Anayasada belediyenin spora ve sporcuya ne yapabileceği belli. Bizler ahlakende, hukukende elimizi taşın altına koyduk. Takımlara bizim nakdi yardım yapmamız mümkün değil. Belediyemizin asli işler dururken başka bir yere kaynak aktarmamız mümkün değil. Bizden kimse böyle bir şey beklemesin. Belediye bütçesinden kaynak bekleyen yanılır. Böyle bir şey yok artık. Bana forma, top, ulaşım ve tesis lazım derseniz yanınızdayım." Dedi.

BASKETBOLDA DEJAVU

2009-2019 Yılları arasında Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Zeki Toçoğlu döneminde kurulan Basketbol takımı Süper Lig’e kadar yükselmiş sonrasında yaşanan ekonomik kriz ile zor güçler yaşamış ve Ekrem Yüce’nin başkanlık görevine gelmesi ile kapatılmıştı. Sonrasında Başkan Ekrem Yüce görev süresinin son yılında 2.Lig’de mücadele edecek bir Basketbol takımı kurulmuştu. Yeşil Siyahlılar şampiyonluk yolunda play-off mücadelesi vermesine rağmen çeyrek finalde elenerek hedefe ulaşamamıştı. Dev adamların yeni sezonda çok iddialı olmasa 2.Lig’de yoluna devam etmesi bekleniyor.

HENTBOL KAPANACAK MI ?

Ekrem Yüce’nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kurulan Hentbol Takımı Süper Lig’de iki sezon mücadele etmiş ilk sezonunda yarı final ikinci sezonunda final heyecanı yaşamıştı. Avrupa Kupalarında da mücadele eden yeşil siyahlıların bu sezon Avrupa Kupalarına katılmayacağı öğrenilirken Süper Lig’de yoluna devam etmeyeceği iddiaları gündeme geldi. Başkan Alemdar, Büyükşehir Bünyesinde de olsa profesyonel branşlara kaynak ayıramayacaklarını söylemesi bu branşında kapatılacağı olarak yorumlansada yeşil siyahlıların Süper Lig’de yoluna Sakaryalı gençlerle devam etmesi bekleniyor

5 BİN SPORCU VAR

Bünyesinde 27 farklı branşta 5000’i aşkın sporcu bulunduran Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde profesyonel anlamda bünyeye katılan sporcularla yollarını ayırarak daha çok sporcu yetiştirme ve Sakaryalıların spor imkanlarını artırma noktasına odaklanacak. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Dairesi başkan Orhan Bayraktar, şuan herhangi bir branşın kapatılmasının planlanmasının belirterek ;’’ Profesyonel branşlarda küçülmeye gidilerek yola devam edilmesi söz konusu. Bayramdan sonra kulüp yönetiminin belirlenmesi ile gerekli adımların atılacak’’ dedi

Yorumlar (1)
Ss 1 ay önce
Ekrem yüce nin kılı bile olamazsın. Göreve gelirken böyle bişey diyemiyordun ama 2ayda düştü çenen