banner212

banner211

Stat patates tarlasına dönmüş

Sakaryaspor'un geçtiğimiz gün oynadığı Rapid Bükreş maçını izlemeye gelenler adeta gözlerini inanamadı.

Sakaryaspor 08.08.2018, 17:05 UTKU KAYNAR
Stat patates tarlasına dönmüş

Sakaryaspor'un geçtiğimiz gün oynadığı Rapid Bükreş maçını izlemeye gelenler adeta gözlerini inanamadı. Geçtiğimiz sezon Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nın belki de en beğenilen yeri olan zemin adeta patates tarlasına dönmüştü.

Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nın yapımından teslim aşamasına kadar bir çok sıkıntılı süreç yaşanmıştı. Taahhüt edilenden geç tamamlanması sürekli akan çatısının dışında neredeyse en sorunsuz yeri olan yeşil zemine nazar değdi. Galatasaray maçında dikkatleri çeken bozuk zemin aradan geçen sürenin ardından daha da kötü duruma geldiği gözlendi.

MAÇ İPTAL

Stat devri süresinde bakım için gerekli ilaçların alınmaması nedeni ile güçsüz kaldığı öğrenilen zeminin son halini gören yeşil siyahlı taraftarlar adeta şok oldu. Sakaryaspor ve Rapid Bükreşli futbolculara zor anlar yaşatan zeminin daha fazla bozulmaması ve gerekli tedbirlerin alınması için yeşil siyahlı yönetim lige kadar stadı kullanmama kararı aldı.  18 Ağustos'ta Şanlıurfaspor ile  Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nda oynanması gereken maçın Bolu'da oynanacağı öğrenildi.

LİGE YETİŞECEK Mİ ?

Stat zeminin büyük hasar görmesi nedeni uzun lige kadar dinlendirilme kararı alınırken  bu süreçte gereken bakımın yapılıp yapılmayacağı ise merak ediliyor. Zira stadın Gençlik Spor Müdürlüğü ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi arasında yaşanan devir prosedürü nedeni ile sorumluluğun hangi kurumda olduğu henüz bilinmiyor.

Yorumlar (0)