banner212

banner211

STATTA TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR

Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nında zeminin içler acısı hali yeşil siyahlı taraftarları kara kara düşündürüyor.

Sakaryaspor 26.08.2018, 12:29 26.08.2018, 15:43 UTKU KAYNAR
STATTA TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR

2018-2019 Sezonu öncesinde Sakaryaspor'un geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda bir stat krizi yaşaması gündemde. Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nın zeminin maç oynanamayacak durumda olduğu iddia ediliyor.  Stat zemininde yanmalar oluştuğu görülürken yabani otların zemini sarıp çiçek açtığı gözlerden kaçmıyor.

Stat zemininde yaşanan bu olumsuz durum geçtiğimiz sene ligin ilk haftalarında şehir dışında oynamak zorunda kaldığımız maçları akla getirdi.

RAPİD MAÇININ FATURASI AĞIR OLDU

Galatasaray ile oynanan sezon açılış maçı sonrası Yeni Sakarya Stadı'nın zeminin durumu büyük tepkilere neden olmuştu. Bakım malzemesi eksikliği nedeni ile gerekli işlemlerin yapılamadığı iddia edilen zeminin kötü durumuna rağmen yeşil siyahlı yönetimin bir hafta sonra Rapid Bükreş maçını da Yeni Sakarya Stadı'nda oynamakta ısrar etmesi zeminin durumunun daha da kötü hale gelmesine neden oldu. Üstelik Rapid maçında yaşanan hasılat hayal kırıklığı da olayın bir başka acı yanı oldu.

YETKİ KARMAŞASI

Sakaryaspor yönetimi, Sakarya Gençlikspor İl Müdürlüğü ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi arasında yetki karmaşası arasında kalan Yeni Sakarya Stadı'nın zemininde oluşan hasarın sorumluluğunu kimse üstlenmek istemiyor. 11 Ağustos'ta Stat zemin görevlisi Kemal Can'ın görevine son verilmesinin ardından çimlerin bakım işlerini Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü devraldı.

İHALEYE ÇIKACAK

Yeni Sakarya Stadı'nın devrini alan Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yeşil zeminin bakım çalışmaları için profesyonel bir firma ile anlaşma yapacağı öğrenildi. Şimdilik belediye persopneli tarafından sadece sulanarak ayakta tutulmaya çalışılan zeminin bakımı için önümüzdeki hafta ihaleye çıkılacağı gelen haberler arasında.

Yorumlar (0)