banner212

banner211

Stoperdim ama Sakaryaspor'da 60'dan fazla gol attım

Sakaryaspor’un efsane isimlerinden Rambo lakaplı Hasan Kemal Özdemir sosyal medya üzerinden canlı yayında soruları yanıtladı

Sakaryaspor 25.04.2020, 14:59 25.04.2020, 16:21 UTKU KAYNAR
Stoperdim ama Sakaryaspor'da 60'dan fazla gol attım
banner218

Sakaryaspor’un efsane isimlerinden Rambo lakaplı Hasan Kemal Özdemir sosyal medya üzerinden canlı yayında soruları yanıtladı. Özdemir, Sakaryaspor’un Türk Futbolunun bir dönemine damga vurduğuna değindi. Efsane isim korona virüs salgının ardından artık altyapıya gereken önemin verilmek zorunda kalacağına değindi

60 GOL ATTIM

Futbolu bıraktıktan sonra kariyeri antrenör olarak devam eden Hasan Özdemir, futbola forvet olarak başladığına değinerek;  "Futbola santrfor olarak başladım. İstanbul bölgesel ligi gol krallığım bile var. 19 tane gol atmıştım. Fenerbahçe'de fazla gol atamadım ama Sakaryaspor'da 60'ın üzerinde gol attım."

TECRÜBE VE GENÇLERİ KARIŞTIK

"Sakaryaspor o dönem çok yetenekli oyunculardan kuruluydu. Hem genç hem yetenekli büyüklerle küçükleri iyi karıştırdılar. O kadro o sene Türkiye kupasını kazandı. Çok kaliteli takımları vardı. Oğuz, Aykut, Engin, Neşet gibi isimler bulunuyordu. Ben Sakaryaspor'a gittiğimde çok genç bir takım vardı. Onlar Türk futboluna damga vurdular Oğuzlar, Aykutlar, Enginler, Turanlar sonra Fenerbahçe'ye transfer oldu. Fenerbahçe'de zaten 1989'da 103 golle şampiyon olduğu sene gelmişlerdi."

ALTYAPI ÖNEM KAZANACAK

"Altyapıda bayağı eksiklerimiz var. Büyük kulüplerde altyapıda çalıştığım halde bunları söylüyorsam diğer kulüplerde daha zor. Hem maddiyat hem sahalar hem malzemeler hepsi bu süreçte eskik, önem verilmiyor altyapıya. Herkes başarıyı bekliyor. üst yapı hocaları başarıyı bekliyor. Koronavirüs salgınından sonra artık herkes altyapıya yönelecek. O kadar yüksek paraların verilmesi mümkün değil."

Yorumlar (0)