banner212

banner211

Tahkim'den Futbol Terörüne Af Çıktı

TFF Tahkim Kurulu, Sakaryasporlu futbolculara kesici alet ile saldıran Amedsporlu Mansur Çalar'ın ömür boyu men cezasını 20 maça indirdi.

Sakaryaspor 28.03.2019, 16:53 29.03.2019, 16:47 UTKU KAYNAR
Tahkim'den Futbol Terörüne Af Çıktı
banner218

TFF Tahkim Kurulu, Sakaryasporlu futbolculara kesici alet ile saldıran Amedsporlu Mansur Çalar'ın ömür boyu men cezasını 20 maça indirdi. PFDK tarafından  ömü boyu futboldan men cezası verilen  futbolcu için yapılan itirazın kabul edilmesi şok etkisi yarattı

KESİCİ ALETLE SALDIRMIŞTI

Spor Toto 2.Lig’in 24’üncü haftasında Diyarbakır’da oynanan Amedspor-Sakaryaspor maçında yaşanan olaylar Türk spor gündemine bomba gibi düşmüştü. Yeşil Siyahlı futbolculara maç içinde  kesici aletle saldıran Mansur Çalar,  Ferhat Yazgan, Hakkı Can Aksu, Hacı Ömer Doğru ve Tvefik Köse’yi yaralamıştı.  Karşılaşma sonrası alınan sağlık raporu ve video görüntülerinin ardından futboldan men edilen Mansur Çalar ile ilgili dün şok bir karar alındı.

Profesyonel Disiplin Kurulu tarafından 7 Mart’ta ömür boyu futboldan men cezası alan 33 yaşındaki futbolcu için Tahkim Kuruluna yapılan itiraz kabul edildi. Oyuncunun cezası ömür boyu men yerine 20 maçlık men cezasına çevrildi.

İŞTE O SKANDAL KARAR

Tahkim Kurulundan yapılan skandal açıklamada; “Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün futbolcusu Mansur Çalar’ın rakip takım futbolcusuna yönelik saldırıları nedeniyle FDT’nin 4/2, 44/1-a. ve 35/4. maddeleri uyarınca 4 yıl müsabakadan men ve 25.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasına, 3 yılı aşan ceza bakımından FDT’nin 95/1. maddesi uyarınca sürekli hak mahrumiyeti cezasının; 20 resmi müsabakadan men ve 25.000,00 TL para cezası şekilde PFDK kararının düzeltilerek onanmasına, oyçokluğu ile kabul edilmiştir.” İfadelerine yer verildi

banner220
Yorumlar (3)
Sak 4 yıl önce
Terörist aşığı TFF
Murat 4 yıl önce
Mansurla oynadığımız ilk maçta kafa göz dalma yan her futbolcu adi bir futbolcudur.Adaletin bittiği yerde terör başlar
ALANDÜZÜLÜ 4 yıl önce
Yapacağınız işin ta amk TFF!!!!