banner212

banner211

Takım Ayrı, Yönetim Ayrı Dert !

Sakarya Halk Gazetesi Spor Müdürü Ömer Gümüşel, ligin başlamasına 1 hafta kala yönetim ve takımın durumunu değerlendirdi.

Sakaryaspor 25.08.2018, 11:12 25.08.2018, 14:13 UTKU KAYNAR
Takım Ayrı, Yönetim Ayrı Dert !

Sakarya Halk Gazetesi Spor Müdürü Ömer Gümüşel, ligin başlamasına 1 hafta kala yönetim ve takımın durumunu değerlendirdi.

ÖMER GÜMÜŞEL'İN YAZISI

 2. Ligde 2018-2019 sezonu için geri sayıma geçtik. Yeni yönetim, yeni teknik heyet ve yeni futbolcularla koskoca bir sezona merhaba demek için 1 haftamız kaldı. Önce Rüstemler ardından Bolu derken  hazırlık süreçleri de tamamlandı. Artık ligdeki ilk maç olan Keçiörengücü deplasmanına hazırlanan Sakaryaspor şimdiye kadar ortaya koyduğu performansla çok da kalbimize giremedi.

Yeşil Siyahlılar bu periyotta yaptığı 6 hazırlık maçında 3 mağlubiyet  ve 3 beraberlik aldı. Bu karşılaşmalarda 6 gol yedik ve sadece 1 gol atabildik. Bu hazırlık maçlarını pozisyon olarak da kısır geçirdik. Biz lig öncesi iyi sinyaller alamadık ancak yönetim ve teknik heyet sürekli ligin farklı olacağını belirterek umut aşıladı. Haydi İnşallah!
   

Sakaryaspor şimdiye kadar 17 transfer yaptı. Başkan Vekili Cumhur Genç’in demesi ile transfer kapandı. Artık başka transfer yapılmayacak. Peki biz bu 17 transferle ne kadar güçlü olduk? Bunu lig müsabakalarında daha net göreceğiz. Ancak şunu söylemem gerekir ki 17 transfer yaptığımız yerde herkes denenmeye gelen bir gurbetçi olan “55 numaralı Murat Bildirici”yi konuşuyorsa burada bir sıkıntı var demektir. Büyük umutlarla gelen isimlerin daha bir numarasını göremedik. Darısı lige!
   

Sakaryaspor takımının süreye ihtiyacı olduğu aşikar. Peki ya yönetim içindeki sorunlar ne olacak? Yönetim içinde son dönemde çok ciddi sorunların olduğunu duyuyorum. Pek dışarıya yansıtmasalar da fikir ayrılıklarından doğan sıkıntılar son dönemde dillenmeye başladı. Hatta bazı yöneticilerin istifaya gidebileceği ve daha da kötüsü bir kongre kararının gelebileceği söyleniyor. Kimileri transfer konusunda zıtlık yaşarken kimileri de maddi konularda sorun yaşıyor. Bazı isimlerin maddi konularla ilgili olarak verdiği sözleri tutmadığı söyleniyor. Problemlerin birçoğunu biliyor, duyuyorum. Çok derine inmiyorum, ama sadece şimdilik!...

Yorumlar (0)