banner212

banner211

Takımın düşmesi %100 yönetimin suçudur

Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar, Sakaryaspor yönetimine yüklendi.

Sakaryaspor 06.04.2012, 16:51
Takımın düşmesi %100 yönetimin suçudur
banner218
Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar, Sakaryaspor yönetimine yüklendi. '' Takımın düşmesi %100 yönetimin suçudur

Lig'den düşmenin sorumluları başka yerde aranmamalıdır. Bizim de hatamız vardır, basının da futbolcunun da… Ancak hata farklı bir şeydir beceriksizlik farklı bir şey! Sakaryaspor tarihinde bu kadar beceriksiz yönetim görülmemiştir. Söyledikleri hiçbir gün birbirine tutmadı. Biz bunlardan kötü yapmazdık. En azından ağzımızdan çıkanı kulağımız duyardı. Her zaman söyleriz taraftarın yeri tribündür. İnşallah bu görev bizlere düşmez. Neden düşmez; Bu şehirde sayısız iş adamı var. Bu şehrin yönetenleri var. Ancak görev düşerse de bu onurlu görevi her birimiz seve seve yaparız!"

Takımın düşmesinin tek sorumlusu yönetimdir. Ancak futbolcular bu kadar kolay teslim olmamalıydı. Zaman geldi futbolcu kardeşlerimiz bizleri çok üzdü. Sakaryaspor bu olmamalı! Sahada oynana futbol 2.Lig için bile bizleri korkutuyor. Geçen sezon şampiyon olan bu oyuncular. Ancak bir takımda bu kadar mı bir form düşüklüğü olur. Bu kadar güvensizlik ve mücadelesizliği anlayamadık. Sahadaki isyansızlığa anlam veremiyoruz. Biz bu ligden bir kez daha düştük. Ancak o zaman sahada müthiş bir mücadele vardı."

Bu şehrin derleyip toplanmaya ihtiyacı var. Bu açıdan gelecek için her yol Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na çıkıyor. Zeki başkan artık sahanın içine girmeli. Bir an önce buralardan kurtulup 50. yılımızı kutlayacağımız 2015'te Süper Lig'de olmalıyız. Biz Kocaelispor gibi olmayacağız. Biz Kocaeli gibi olmayız. Buna hiçbir şekilde izin vermeyiz. Böyle bir durum olursa bu şehirde sıkıntılar yaşanır. 2 dönemdir bu şehrin vali sıkıntısı var. Valimiz sadece açılışlarda kurdele kesmemeli! Antalya'da şampiyon olduğumuz gün gördüğümüz vekiller 28 haftadır ortada yoklar! Sonra bizler tepki gösterince kızıyorlar. Bizim istediğimiz kötü günde de bu takımın yanında olmamaları.

Küfür güzel bir olay değil. Tasvip etmediğimiz bir şey. Fakat bu şehirde sıkıntı var. Zeki başkanın "küfür edip küstürüyorlar" ifadesine katılmıyoruz. Bu şehirde Tuncer Tepe'ye Bülent Yılmaz'a, İsmail Gürses'e, Rauf Batuboylu'ya daha ismini sayacağımız birçok başkana yöneticiye bu taraftar küfür etti mi?

Herkes taraftarın Fi-Yapı'ya ya da başka bir firmaya karşı olduğunu söylüyor. Hayır taraftar Fi-Yapı'ya karşı değil. Taraftar haksızlığa karşı! Yılmaz hocamızla iki sefer görüşme fırsatımız oldu. Kendisine de rahatsızlıklarımızı dile getirdik ve fikir alışverişinde bulunduk. Kendisinin yaptığı bazı açıklamaların yanlış olduğunu söyledik. Şunu herkes iyi bilmeli kimse Sakaryaspordan büyük değildir. Sakaryaspor'a faydalı olan her şeye varız. Ama bu işler 3 kişinin konuşmasıyla olmaz. Gündeme gelir taraftarıyla basınıyla paylaşılır, tartışılır karar verilir. Neden Sakaryaspor isminin önüne farklı bir isim konmaya çalışılıyor? Buna şuan ki şartlarda hiçbir zaman olumlu bakmayacağız.

Derhal olağan genel kurul kararı alınmalı. Menajerlere sesleniyoruz. Transfer olacak kardeşlerimizin yetiştirme bedelleri kesinlikle yeni yönetime verilmeli. Yönetim neyi bekliyor? Neden kongre kararı alınmıyor. Yetiştirme paralarını bekliyorlar! Mayıs'ın ilk haftasında kongre yapılmalı. Bu kongre Sakaryasppor için çok önemli. Ayrıca eski başkanlarımızın hepsini genel kurul salonunda görmek istiyoruz.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu bu işin içinde olmalı. Ancak bu kulüp siyasetle anılmamalı. Biz bunu istiyoruz. Bu nasıl olacak bilmiyoruz. Ancak çözümü bularak icrata geçirmesi gereken kişiler şehri yöneten isimler olmalı.

banner220
Yorumlar (0)