banner212

banner211

Tatangalar, Bünyamin Bezci’yi veto etti

Tatangalar , daha önce Sakarya ve Sakaryaspor ile ilgili tepki çeken yorumlarda bulunan Bünyamin Bezci’nin Kent Konseyine alınmasına tepki gösterdiler

Sakaryaspor 23.01.2020, 21:24 23.01.2020, 21:38 UTKU KAYNAR
Tatangalar, Bünyamin Bezci’yi veto etti
banner218

Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar Prof. Dr. Bünyamin Bezci'nin Kent Konseyi'nde yer almasına tepki gösterdi.

Tatangalar, Prof. Dr. Bünyamin Bezci'nin, Kent Konsey'inde görev almasından dolayı sert açıklamalarda bulundu.

İşte Tatangalar tarafından yapılan o açıklama:

"Öncelikle Sakarya Kent Konseyi’nin kurulmasından dolayı öncülük eden herkese teşekkür ettiğimizi belirtmek isteriz.

LAKİN!

Üye listesine baktığımızda Sakarya Üniversitesi'nde görevli "prof. dr(!) bünyamin bezci'nin" adını görmek bütün şehrin midesini bulandırmaktadır.

Yerel basınımızda yer aldığı gibi zamanında şehrimiz hakkında alaycı ifadeler savuran ve hayatı boyunca hep uç düşüncelerde olup, sosyal medya aktivistliğinden öteye geçemeyen bu şahsın, konseyde ne gibi bir yarar sağlayacağı merak konusudur.

Aylak bakkal misali saracak bir şey bulamayınca, kaçıncı ligde olduğunu dahi bilmeyip, ‘bir üçüncü lig takımı’ diye küçümsediğiniz Sakaryaspor sevdalılarının ‘varlığı’ sizin terazinizin göremeyeceği boyuttadır.

Biz bu şehir için yeri geldi kardeşlerimizi toprağa gömdük, üzerimize yıkılsa dahi terk etmedik. Hiç kimse türlü acılarla sınanmış ve içerisinde birçok önemli vatan evladı yetiştirmiş Sakarya'ya dil uzatıp da koltuklara yayılamaz!

Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan’dan bu yanlıştan bir an önce dönmelerini istiyoruz.

Sayın "bezci";

Pelikandan büyük Bizon var.
Ondan da büyük Allah var.

Saygılarımızla…"

Ne olmuştu?

Prof. Dr. Bünyamin Bezci geçtiğimiz yıllarda, ""Sakarya kimliği geçmişle değil, gelecekle kurulabilir, zira adı gibi tarihe iliştirilmiş sahte bir şehirdir, bir kaç mezar taşı, göç hikayeleri, yolu hasbelkader buradan geçenlerin kahramanlaştırılması ve bir üçüncü lig takımı, illaki manavlar, perspektifi olmayanlar buralara sıkışır" şeklinde bir açıklama yapmış, bu açıklama büyük tepkilere neden olmuştu.

banner220
Yorumlar (0)