Tatangalar'dan maça HAYIR, bilete EVET

Sakaryaspor Taraftarlar Grubu Tatangalar, Sakaryaspor ile Kocaelispor arasında oynanacak olan hazırlık maçının fiziksel olarak oynanmaması çağrısında bulundu.

Sakaryaspor 16.02.2023, 14:21 SporExpres
Tatangalar'dan maça HAYIR, bilete EVET


Yaşanan deprem felaketinin ardından depremzedelere destek olmak için yardım maçı yapmayı planlayan Sakaryaspor ve Kocaelispor, 22 Şubat Çarşamba günü saat 19.30'da bir hazırlık maçı yapacak.

Oynanacak olan müsabaka öncesi, Sakaryaspor Taraftarlar Grubu Tatangalar'dan "maç fiziksel olarak oynanmasın" çağrısı geldi.

İşte o açıklama:

"Büyük ve Katı Sakaryasporlular; Kulübümüzün açıklamış olduğu depremzedelere yardım için yapılacak Kocaelispor-Sakaryaspor karşılaşması için açıklama yapılması hasıl olmuştur. İki kulübün arasında ki rekabet herkes tarafından bilinmektedir. Bu karşılaşmada oluşabilecek en ufak bir olumsuzluk iki kulübünde imajını zedeleyebilecek güçtedir.

Tatangalar olarak bizler tüm gücümüzle depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Pankartımız Hatay/Kırıkhan Belediye binasında asılı olup, onlarca arkadaşımız bölgededir. Böyle bir ortamda bu karşılaşmanın oynanması çok sağlıklı olmayacaktır.

Buradan Hodri Meydan’a da çağrımızdır; Kırıkhan'a pankartınızla gelin komşu iki şehrin depremzede çocukları olarak buradaki yaraları sarmaya, çocukların yüzünü güldürmeye omuz omuza devam edelim. Günümüzde örnekleri olduğu gibi fiziksel olarak karşılaşmanın oynatılmamasını, hatıra bileti satarak gerekli yardımın toplanmasını talep ediyoruz. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun. "

Yorumlar (1)
asa 1 yıl önce
saçma. rekabet güzel ama düşmanlık kötü. birbirinin kafasını kırmaya meraklı taraftar zaten stada gelmesin, yıl olmuş 2023.