banner212

banner211

Tatangalar'dan yeni yönetime sert tepki

Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar, yeni yönetimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sakaryaspor 17.08.2020, 19:26 UTKU KAYNAR
Tatangalar'dan yeni yönetime sert tepki
banner218

Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar, hafta sonu gerçekleşen kongrenin sonucuyla ilgili bir açıklama yaptı. Göreve yeni gelen yeni yönetimi eleştiren Tatangalar, yönetimin yapacağı faaliyetleri bir an önce açıklamasını istedi.

İşte Tatangalar'ın yaptığı o açıklama:

"Saygıdeğer Kamuoyouna ve Değerli Sakaryaspor Taraftarına;

Uzun vadede planlamaya bağlı ve başarılara koşmak adına yapılan her kongre sabır ve metanetle bitiyor. Sevinç yumağı olması gereken her seçim büyük bir kaos ile bitiyor. Tüm bu yaşananlara bir kez daha şahit olmak bizleri derinden yaralıyor. Bizler de tümüyle konuları daha geniş bir çerçeveden değerlendirerek açıklama yapmak istedik.

Her sezon sonu olduğu gibi yönetimsel başarısızlıkları yetmezmiş gibi yarım asırlık kulübü kaderine terkedip bırakıp gidenler, tekrar aday olacak ve hatta başkan olacak yüzü nasıl bulmaktadırlar? Bu cesareti kimden almaktadırlar? Sakaryaspor’un şirketleşmesine ya da siyasete alet olmasına karşı olan duruşumuzu tekrar deklare etmemize gerek olmadığını düşünüyoruz. “Halkın olacak bu sevda” mantalitesini oluşturduğumuz günden bu güne dek aynı çizgideyiz. Başarılara endeksli bir taraftar grubu olmadığımız bilindiği halde bazı çevrelerce kasıtlı olarak kaos ortamlarına sürüklenmeye çalışılıyoruz.

Kongre öncesine kadar ortalarda aday yokken, tanımadığımız ve bilmediğimiz bir iş insanı Sakaryaspor’a ve onun hisselerine talip olunca neden şehir birden ayağa kalktı? Bu kulüp kimsesiz kaldığında neden SATSO’dan bir aday çıkmadı? Bazı eski başkanlar sosyal medyada yazılan iki-üç yazıya alınarak nasıl bir içsel çöküntü yaşadı da akabinde adaylıktan çekildi? Sürekli olarak gelen yönetimler Sakaryaspor’u ne zaman kendi kişisel menfaatleri ve basamakları olmaktan çıkaracaklardır? Başarısız olmuş insanlar bazı kurumlar tarafından neden ve hangi amaçla tekrar desteklenmektedir? Biz tüm bu soruların cevaplarını biliyoruz. Fakat sizlerin bu soruları cevaplamaya yüreğinizin yetmeyeceğini de biliyoruz.

Tatangalar, bu şehrin özlemine sahip çıkıyor. Bir çırpıda geçmedi ki koca otuz sene, bir kongrede bitsin.

Yeni(!) yönetimin Sakaryaspor için yapacağı yatırımları, ortaya koyacağı vizyonu ve kulübümüzü nasıl borç bataklığından kurtaracağına dair olan plan ve projelerini kamuoyuna ve YÜCE Sakaryaspor taraftarına ivedilikle açıklamasını istiyoruz.

Yorumlar (2)
Boys Of River 2 yıl önce
Tatangalar neden bu kadar geç tepki verdi? Bence samimi değiller. Ye kürküm ye. Yiye yiye bitiremediniz. Beleşçi Tribün liderlerini istemiyoruz. Dilenci başkanda istemiyoruz. Mersin finali. Bursa finali zamanında yaşanılanları bu taraftar unuttu mu? Hayır..
Metin Yüsküp 2 yıl önce
Para yokki neyi açıklasınlar