banner212

banner211

Tatangalar'dan E-Bilet Uygulamasına tepki

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen ve bir çok taraftar grubundan tepki gören E-BİLET uygulaması'na bir tepkide Tatangalardan geldi.

Sakaryaspor 18.04.2014, 10:06 18.04.2014, 10:34 UTKU KAYNAR
Tatangalar'dan E-Bilet Uygulamasına tepki
banner218
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen ve bir çok taraftar grubundan tepki gören E-BİLET uygulaması'na bir tepkide Tatangalardan geldi. Tatangalar resmi sosyal paylaşım sitesi hesaplarından yaptıkları açıklamada tribün kültürünü bitirmeyi ve bir takım çevrelere rant sağlamayı amaçlayan bu uygulamaya tepki gösterdiler


İŞTE O AÇIKLAMA

#EBileteHayır

Yıllardır ‘’sevdaya yasak konmaz’’ ilkesini savunan bizler, sözde tribün olaylarının önüne geçmek adına uygulanacak olan e-bilet uygulamasına karşı olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.
Neden mi e-bilete karşıyız?

Statların zaten dolmadığı ülkemizde futbol kültürünün tamamen yok edilmesine neden olacağı için karşıyız. Misafirlerimizi ‘’mabet’’ dediğimiz statlarımızda ağırlayamayacağımız için karşıyız. Bir deplasmana giderken kardeş ilan ettiğimiz tribünlerde maç izleyemeyeceğimiz için kardeşliklerimizi dahi engelleyeceğiniz için tribünsel bütünleşmeleri istemediğiniz için karşıyız!

Sahi birilerinin ücretsiz olarak oturduğu protokol tribünlerine de soracak mısınız e-bileti? O bakan oraya girerken kapıdaki görevli, bakana e-bilet soracak mı? Ya da Türkiye’nin tanıdığı o malum iş adamları e-biletleriyle mi izleyecek maçları ?

Hani diyorlar ya tribün terörü… Protokolde yumruklaşan, maç önceleri kamuoyunu geren her bireyde e-bilet alacak mı?

Bizler kombine alırken, alamayanımız harçlıklarından, işinden gücünden artırarak bilet alırken; yağmur çamur dinlemeden yılda kilometrelerce yol giderken, kuş tüyü koltuklarında bedavadan maç izleyip kupa kaldıran bu zatlar e bilet alacak mı ?

Tabii ki almayacaklar! Çünkü onlarda bu rantın ortakları !
Tribün kültürünü müşterileştirmeyi öngören bu futbol karşıtı, spor karşıtı projeye de bestelerimiz olacaktır elbet. Bu projeyle Aktif Bank’ın, Çalık Holding’in, insanları nasıl kredi kartlarına mahkum etmek istediği hususunda pankartlarımız da asılacaktır tribünlerimizin en güzel yerine.

Birilerinin cebini doldurmasına, rant alanlarını genişletmesine, tüm ülkede sadece 8 adet olan banka şubelerini, 108’e çıkarmasına diyeceklerimiz, söyleyeceklerimiz devam edecektir. Yıllar önce demiştik, ‘’BİZ SADECE MEŞALEDEN YARGILANIRIZ’’ Peki ya sizler ?

Bizim şehrimizin her semtinde her sokağında futbol; en temiz en masum haliyle oynanmaya devam eder de sizin gökdelenlerinizin, plazalarınızın caddelerinde su bile temiz kalmaz.
Tribünden yaptığımız avaz avaz ortaları fişleyemeyeceğinizi belirterek; SİZİN E-BİLET SİSTEMİNİZ BİZİM TRİBÜN KÜLTÜRÜMÜZE ATILACAK BİR TEKMEYSE, BİZ TEKMEYE KAFA SOKAN KÜLTÜRDEN GELİYORUZ. 

Müşterileştiremeyeceğiniz 

TATANGALAR

Yorumlar (0)