Tatangarlar'dan maddi destek
Bu Kıvılcım Bir Yangına Dönüşmeli

Tatangalar,Sakaryaspor'un içinde bulunduğu maddi sıkıntıları aşması için katkıda bulunmak ve şehri bütünleşmeye çağırmak amacıyla bir destek kampanyası başlattı.


İşte tatngalar.com'da yapılan açıklama


Sakarya kamuoyuna;

Takımımızın ligin ilk yarısını puan cetvelinin son sırasında tamamlamış olması, arzu edilen noktaya ulaşmak için hatasız bir yönetim anlayışı ile birlikte, şehrimizin tamamının aynı hedefe kilitlenmesi gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.


Bu noktada en büyük görev; Sakaryaspor Yönetim Kurulu’na düşmektedir.
Yönetim Kurulumuz; ilk devre süresince taraftarın kendilerine verdiği koşulsuz desteği yanlış yorumlayarak rehavete kapılmamalıdır.


Görevi devraldıkları dönemdeki zaman darlığı nedeniyle kendi takımını oluşturamamış olmanın dezavantajı yanında, geçmiş dönemden kalan borçların ve sezon içerisinde yaşanan çalkantıların da etkisiyle yönetim kadrosuna karşı daima yapıcı eleştirilerde bulunulmaya çalışılmıştır.


TATANGALAR; Sakarya Gazeteciler Cemiyeti tarafından ortaya atılan ve kamuoyundan gerekli karşılığı bulamayan bütünleşme ve destek çabaları çerçevesinde ilk kıvılcımı çakmaktan dolayı onur duymaktadır.


Bugünden itibaren; sorumlu bir anlayışla ve kişisel kırgınlıklar bir tarafa bırakılarak, şehrimizin tüm dinamiklerinin aynı eksende buluşması sağlanmalı ve tüm şehrin birlikte oluşturacağı sinerji ile belirlenen hedefe ulaşılmalıdır.

Bu amaçla; Sakaryaspor Yönetim Kurulu, bugünden başlamak kaydıyla, şehrimizin Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe ve Belde Belediye Başkanları, şehrimizdeki tüm meslek odalarının Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, işadamları, esnaf, yerel medya sahipleri, siyasi parti il ve ilçe başkanları, Borsa Başkanları ile tüm sivil toplum örgütü başkanlarını teker teker ziyaret etmeli ve ihtiyaçları olan yardımları SOMUT OLARAK talep etmelidir. Yapılacak ziyaretler, sadece iyi niyet ziyareti olarak başlayan ve somut sonuçlara ulaşmayan başarı dileklerinden başka anlam taşımayan ziyaretler olmamalıdır.
Ziyaretler başlamadan önce, Sakaryaspor Yönetimi şehrimizin röntgenini çekmeli, ziyaret planlamasını yapmalı, gidilecek her merci ve yetkili için yardım miktarını belirleyip kamuoyu ile paylaşmalıdır.


Bununla birlikte; şehrimizin yetiştirmiş olduğu ve ülke çapında önemli mevkilerde bulunan tüm hemşehrilerimiz de istisnasız olarak listelenmeli ve tek tek ziyaret edilerek somut destek talepleri kendilerine ulaştırılmalıdır. İş, sanat, spor, siyaset, medya ve cemiyet hayatının önde gelen birçok isminin Sakarya kökenli olması ile övünen ancak, bu dinamiği İLETİŞİMSİZLİK nedeniyle yeterince kullanamayan şehrimiz adeta varlık içinde yokluk çekmektedir.


Sakaryaspor Yönetimi planlamasını en kısa zamanda tamamlayarak uygulamaya geçmeli, takımımızın içinde bulunduğu sıkıntılı süreçten çıkması için gerekli hamlelerin yanında, geçmiş dönemden kalan borçların da bir an önce ortadan kaldırılarak, yarınlara daha umutlu bakmamızı sağlayacak kaynakları bulmalıdır.


Şehrimiz; gerek Sakarya’da yaşayan ve gerekse şehir dışındaki Sakaryalılar düşünüldüğünde, bunu başaracak güçtedir.


Her kesimin; kişisel farklılıkları, dünya görüşlerindeki ayrılıkları, siyasi rekabetleri, ticari yarışları, eskiden kalan hesapları, hırsları, egoları geride bırakarak kenetlenmesi gerekmektedir.


Sakaryaspor Yönetim Kurulu’nun isteyeceği destek kişisel olmayıp, şehrimizin ortak değeri olan takımımızın yarınlarının sağlıklı olarak temellendirilmesi amacı taşıdığı için bir aczin ifadesi olmayacaktır. Bu nedenle; yönetim kurulumuz hiçbir komplekse kapılmadan tüm kapıları aşındırarak, gerekli olan desteği talep etmelidir.


Yapılacak olan destek turlarının başlangıç ve bitiş tarihi kamuoyu ile paylaşılmalı ve süratli bir şekilde uygulanmalıdır.


Ziyaret sonuçları tüm şehir ile paylaşılmalı ve kulübümüze bu zor günlerinde destek olanları da; atarken mangalda kül bırakmayıp iş icraata gelince köşe bucak kaçanları da şehir halkı bilmeli ve tanımalıdır.


Hiçbir kurum ve kuruluş ile çorbada tuzu olabilecek hiçbir kişinin ihmal edilmeden liste haline getirilmesi ile başlayacak olan bu organizasyon, başlangıcından sonuç raporuna kadar tam bir şeffaflık sergilemelidir.


Şehir halkı ve taraftarlarımız; iyi günde fotoğrafların en önünde bulunmak için yarış edenlerin bugünlerdeki tavrını da görmeli ve öğrenmelidir.


Başta söylediğimiz gibi; gün el ele vererek güzel yarınlara ulaşma günüdür.
Herkes taşın altına elini koymalı, sorumluluk almalıdır. Ancak; yeniden vurgulamakta fayda vardır: Sorumluluğun en büyüğü Sakaryaspor Yönetim Kurulu’nundur. Yönetim Kurulu; gerekli desteğin sağlanması için ihtiyaç duyulan her türlü girişimde samimi olmalı ve kamuoyunu ikna etmelidir.


TATANGALAR; bu destek organizasyonu kapsamında, ilk kıvılcımı ateşlemek amacıyla ve Sakaryaspor sevdalılarının katkılarına güvenerek destek kampanyasının startını vermiştir. Yakılan ateş taraftarlarımız arasında 15 Ocak 2008 tarihine kadar sürdürülecek olup, bu tarihte toplanan sembolik destek miktarı Sakaryaspor Yönetim Kurulu’na teslim edilecektir.
www.tatangalar.com internet sitesi üzerinden kampanyaya bireysel veya kurumsal destekte bulunmak isteyen Sakaryaspor sevdalıları,TATANGALAR Kullanıcı adına özel mesaj atıp iletişime geçerek çorbaya tuz ekleyebilirler.


Atılan bu tarihi adımın, tüm şehir tarafından sahiplenilmesi ve her kişi ve kuruluşun imkânları nispetinde kampanyaya omuz vermesiyle, daha güzel yarınlara ulaşılabileceği aşikârdır.


Bu şehir tüm zorlukların altından kalkacak güce sahiptir.

Saygılarımızla
TATANGALAR
__________________

 


 


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.