TFF'den Sakaryaspor'a kötü haber

1.Lig’e yükselme coşkusunu şimdiden yaşayan Sakaryaspor, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan üzücü bir haber geldi.

Sakaryaspor 22.04.2022, 08:52 22.04.2022, 09:03 SporExpres
TFF'den Sakaryaspor'a kötü haber

TFF 2.Lig’de artık şampiyonluğunu ilan etmesine sayılı günler kalan Sakaryaspor’a Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kötü haber geldi. TFF 1.Lig ekiplerine her sezon verdiği ayak bastı parası uygulamasına son verdi.

BÜYÜK KAYIP

Kırmızı Grup’ta 78 puan ile zirvede yer alan ve TFF 1.Lg’in sadece bir galibiyet uzağında yer alan Sakaryaspor, önümüzdeki sezon için şimdiden kadro planlamalarına başladı. 1.Lig heyecanını lig bitmeden yaşamayan başlayan Sakaryaspor’a Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kötü bir haber geldi. TFF Tarafından 2.Lig’den 1.Lig’e yükselen kulüplere verilen lige katılım parası uygulaması 2022-2023 sezonu itibari ile son verileceği öğrenildi.

30 MİLYON TL

Süper Lig ve 1.Lig’in yayın anlaşması ile ilgili uzun süredir kriz yaşayan Türkiye Futbol Federasyonu, 2.Lig’de şampiyon olarak 1.Lig’e yükselen kulüplere bir sezona yayarak ödediği katılım bedeli uygulamasına son verdi. Yaklaşık 30 Milyon TL bulan ve ayak bastı parası olarak da adlandırılan ödemenin yerine bu sezon sadece 18 Milyon’luk yayın geliri ödemesi yapılacağı öğrenildi

TFF Yönetiminin aldığı bu kararın 16 Haziran'da yapılacak Olağanüstü Genel Kurul'da seçilecek yeni yönetim tarafından uygulanıp uygulanmayacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Yorumlar (0)