TFF Sakaryaspor'a Puan Silme Cezası yok dedi

TFF Yönetim Kurulu Sakaryaspor'a Kulüp Lisans Kurulu tarafından verilen rapor doğrultusunda 2013 yılında verilen -2 Puan silme cezasının uygulanamayacağını teyit etti.

Sakaryaspor 15.07.2014, 21:28 15.07.2014, 21:41 SporExpres
TFF Sakaryaspor'a Puan Silme Cezası yok dedi

Sakaryaspor 2012-2013 Sezonunda TFF 2.Ligde mücadele ettiği sırada Ulusal Kulüp Lisans kriterlerine uymadığı gerekçesi ile 2014-2015 sezonunda uygulanmak üzere 2 puan silme cezası almıştı. 


TFF Yönetim Kurulu, 14.07.2014 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Kulüp Lisans ve Mali Fair Play Talimatı'nın 25. maddesinin 2. fıkrasının değiştirilmesine karar verdi. Buna göre Ulusal Kulüp Lisans kriterlerinin uygulandığı Süper Lig, 1.Lig ve 2.Lig de mücadele ederken bu kriterlerden dolayı ceza alan takımların 3.lige düşmeleri halinde ceza uygulanmayacak.


DAHA ÖNCE KALKMIŞTI

TFF aslında bu maddeyi geçtiğimiz sene düzenlemesine rağmen yorum farklılıklarından kaynaklanan sıkıntılar bazı kulüplerden şikayetler gelmesi üzerine yeniden düzenlemeye gitti. Buna göre Sakaryaspor'un yeni sezonda -2 puan ile başlamasını gerektirecek bir durum olmadığı bir kez daha kesinlik kazanmış olduİŞTE DEĞİŞİME UĞRAYAN O MADDELER


Kulüplere bu talimat uyarınca bir sezonda en fazla 3 puanı geçmeyecek şekilde verilen puan silme cezaları, Ulusal Kulüp Lisansı başvurusunda bulunduğu tarihi takip eden sezonda uygulanır. 

  

 Kulüp Lisans başvurusunda bulunan kulübe kriter eksiklikleri nedeniyle uygulanacak yaptırımlar kulübün yaptırım tarihinde, içinde bulunduğu ligin ceza tablosuna göre uygulanır. Lisans başvurusunda bulunan kulüp, lisans değerlendirme sürecinde lisans sistemine dâhil olmayan bir lige düşmesi halinde cezai yaptırımlar uygulanmaz. Kaynak:54haber.com

Yorumlar (0)