banner212

banner211

Toçoğlu, "Şehrin takımlarına destek herkesin sorumluluğudur"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun düzenlediği ‘Onursal Başkanlık Belge Töreni’nde Büyükşehir Basketbol Takımı ve Sakaryaspor ile ilgili net mesajlar verdi.

Sakaryaspor 21.12.2017, 12:24 21.12.2017, 12:30 UTKU KAYNAR
Toçoğlu, "Şehrin takımlarına destek herkesin sorumluluğudur"
 Başkan Toçoğlu, ASKF tarafından düzenlenen Onursal Başkanlık Belge Töreni’nde net mesajlar verdi: “Basketbol takımımız Süper Lig’de. Her şeyimiz olan Sakaryaspor, şampiyonluk mücadelesini sürdürüyor. Ancak sürdürebilirliği sağlamak için herkesin destek olması gerek. Her zaman ifade ediyoruz; takımlarımıza destek herkesin sorumluluğudur” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun düzenlediği ‘Onursal Başkanlık Belge Töreni’nde Büyükşehir Basketbol Takımı ve Sakaryaspor ile ilgili net mesajlar verdi. Destekler konusunda tüm şehre çağrıda bulunan Başkan Toçoğlu, şehrin takımlarına herkesin sahip çıkması gerektiğini kaydetti.

 

Basketbol’a sponsorluk desteği bekliyoruz

Basketbol takımının Süper Lig’de yer aldığını ancak sponsor bulamadıklarını aktaran Başkan Toçoğlu, “Çok kısa bir süre içerisinde basketbolda Süper Lig’e yükseldik. Her zaman ifade ediyorum; bir üst lige yükselmek kadar o ligde tutunmak da çok önemlidir. Biz Büyükşehir olarak tüm takımlarımıza destek sağlıyoruz. Ama bu yalnızca bizim gayretimizle sürdürülebilecek bir durum değil. Şehrimizin de bu güzel çalışmalara sahip çıkmasını, iş adamlarımızdan Büyükşehir Basketbol Takımımız için sponsorluk desteği bekliyoruz. Her maçımız televizyonda yayınlanıyor. Basketbol takımımızı her maçta beş bin seyirci destekliyor.  Süper Lig’de Fenerbahçe’den sonra en çok taraftara sahibiz” ifadelerini kullandı.

 

Sakaryaspor’a destek herkesin sorumluluğudur

Sakaryaspor’a desteğin herkesin sorumluluğunda olduğunu kaydeden Başkan Toçoğlu, “Sakaryasporumuz bizim her şeyimiz. En başından beri arzuladığımız şey takımımızı Süper Lig’de görmek. Bizim gibi köklü bir takım bu liglerde oynamayı hak etmiyor. Geride kalan süreçte Sakaryaspor’un borçlarını kapatarak takımın transfer yasağını kaldırdık. Ardından iyi bir takım kurduk ve takımımızı şampiyon yaptık. Her zaman ifade ediyorum; şu an bulunduğumuz lige alışmadan yükselişimizi sürdürmeliyiz. Şehrimizin en güzel yerinde bir stat inşa edildi. Bu statta bir an evvel Süper Lig maçları oynamalıyız. Bir kez daha bu program vesilesiyle şehrimizi takımımıza sahip çıkmaya davet ediyorum. Sakaryaspor’a destek herkesin sorumluluğudur.”

 

Yorumlar (0)