banner212

banner211

TOKİ Sakarya'daki yeni stadın kapasitesini açıkladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Samsun, Diyarbakır, Adana, Kocaeli ve Sakarya illerine inşa edeceği stat projeleri netleşiyor.

Sakaryaspor 22.02.2012, 15:46
TOKİ Sakarya'daki yeni stadın kapasitesini açıkladı
banner218
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Samsun, Diyarbakır, Adana, Kocaeli ve Sakarya illerine inşa edeceği stat projeleri netleşiyor.Toki Sakarya da arazisini bedavaya aldığı 25 BİN Kişilik kuru stad yapacak iken komşu il  Kocaeliye 33 BİN Kişilik stad , yüzme havuzu, 6 tenis kortu, 4 idman sahası, kapalı spor salonu inşaa edecekGençlik ve Spor Bakanlığı, TOKİ'den, Samsun, Kocaeli, Diyarbakır ve Adana için 33 bin, Sakarya için de 25 bin seyirci kapasiteli statların da bulunduğu spor kompleksleri istedi. TOKİ, statlarla birlikte bu illere olimpik yüzme havuzları, tenis kortları, buz hokeyi spor salonu, okçuluk tesisi, atış poligonu gibi tesisler de inşa edecek.

Maliye Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında 5 ilde yeni stat yapılmasına ilişkin 30 Aralık 2011'de imzalanan protokolün ardından stat projeleri de belirginleşti. TOKİ, protokol kapsamında 5 ile uluslararası standartlarda spor kompleksleri inşa edecek. Eskişehir, Antalya ve İzmir'e yapılacak spor komplekslerinin protokol çalışmaları ise devam ediyor.

Komşuya Stad değil Spor Kompleksi

TOKİ Kocaelispor'un maçlarını oynadığı İsmetpaşa Stadı'nın yerine 33 bin seyirci kapasiteli stadyumu da bünyesinde barındıran bir spor kompleksi inşa edecek. Komplekste, 2 bin seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, 10 bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, bin seyirci kapasiteli müstakil atletizm pisti, 2 adet kapalı, 4 adet açık tenis kortu, 4 adet doğal çim yüzeyli futbol sahası, 150 yatak kapasiteli kamp eğitim merkezi, Gençlik ve Spor il Müdürlüğü hizmet binası ve 8 daireli lojman da inşa edilecek.

SAKARYA'YA 25 BİN SEYİRCİ KAPASİTELİ STAT

TOKİ, Sakarya'ya da 25 bin seyirci kapasiteli stat inşa edecek. Böylelikle Sakaryaspor müsabakaları 25 bin seyirci kapasiteli modern statta oynayacak. Sakarya'da yapılacak stadyumun yanı sıra, müstakil çok amaçlı antrenman salonlar da inşa edilecek.

Yorumlar (0)