Tükenmez kalemle yazmışlar

Karar defterinde dolma kalem kullanmayan başkanların, soruşturma geçirdiği ve para cezası aldıkları ortaya çıktı.

Sakaryaspor 21.06.2013, 13:23
Tükenmez kalemle yazmışlar

Sakaryaspor'un üç eski başkanı, kulüp muhasebecisi ile birlikte dönemlerine ait defterlerin usulüne uygun tutulmadığı gerekçesiyle ceza yedi.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı ile Sakarya İl Dernekler Müdürlüğü müfettişlerince Yeşil-Siyahlı kulüpte bir süre önce yapılan denetimin faturası Rauf Batuboylu, Halit Evin, Vedat Yaşlıca ve muhasebeci Abdullah Şen'e 657'şer lira ceza olarak yansıdı. 


POLİS İFADEYE ÇAĞIRDI

Dönemlerinde kulüp defterlerinin usulüne uygun tutulmadığı gerekçesiyle idari para cezası verilen 3 eski başkan ve kulüp muhasebecisinin, soruşturma geçirdiği de öğrenildi.

Bu isimlerden ulaştığımız eski başkan Yaşlıca, "Yaklaşık 1,5 ay önce bu para cezası tebliğ edildi ve ödedik. Karar defterinde, dolma kalem yerine tükenmez kalem kullanmışız. Ayrıca polise bir daha olmaz diye ifademizi verdik" dedi.

Yorumlar (1)
HÜSEYİN BOZ 11 yıl önce
Dernekler tarafından tutulacak defter ve kayıtların Türkçe olması zorunludur.
Defterler, mürekkepli veya tükenmez kalemle elle yazılabileceği gibi örneğine uygun olarak hazırlanmış ve tasdik ettirilmiş form veya sürekli form şeklindeki sayfalara bilgisayar aracılığıyla yazdırılarak ta tutulabilir. Defterlere kesinlikle bilgisayar çıktısı alınarak yapıştırma yapılmaz.
2 dakika önce · Beğen

Hüseyi