banner212

banner211

Tuncay Şanlı; Daha iyi olacağız

Sakaryaspor 02.10.2023, 00:04 UTKU KAYNAR
Tuncay Şanlı; Daha iyi olacağız

Sakaryaspor, teknik direktörü Tuncay Şanlı, yeşil siyahlıların 2-0 kazandığı Eyüpspor maçının ardından kulübün resmi sosyal medya hesaplarından yazılı bir açıklama yayınladı.

ÖZGÜVEN SORUNU

3 haftalık periyodun başında ilk Bodrum FK maçı hava şartları, zemin vs. mazeret değildi tabii ki ama daha sonra oyuncularla konuşup neler yapmak istediğimizi, potansiyellerini dışarı çıkarmaya çalıştığımızı konuştuk. Çorum FK maçında da oyunun belirli bölümünde iyi pozisyonlara girdik, takım halinde oynamaya çalıştık. Göreve geldiğimizden beri oyunculara söylediğimiz beraber oynamaktan, cesaretli oynamaktan bahsettik, dönem dönem geçiş oyunundan bahsettik. Mental olarak iyi durumda değildik biz açıkçası.

DEVAMI GELMELİ

Mağlubiyetler oyuncularımızı moral olarak içe kapatır ama dediğim gibi Çorum FK maçından sonraki oyun oyuncularımızın özgüvenini yerine getirdi. Bu maça da çok iyi hazırlandık. Hem kaptanlarımız hem beraber oynama isteği bir aile olma isteği tabii ki sahaya yansıdı. Bu bir süreç şuanda bunun devamının gelmesi için önümüzdeki maçta da aynı isteği, aynı arzuyu, aynı mücadele coşkusunu sahada göstermemiz gerekiyor.

TAKIM OLMALIYIZ

Çok yetenekli ayaklara sahibiz, beraber oynarsak beraber hareket edersek istediğimiz sonuçlara gideriz. Bu bir başlangıç, oyuncu grubumuzun soyunma odasında ne kadar mutlu olduğuna şahit olduk. Onlar da kendilerinin neler yapabileceklerini çok net bir şekilde biliyorlardı. Biz de bunu bildiğimiz için onları hep motive ettik, antrenmanlarda çok çalıştılar. Bence bu haftaki çalışmalarının karşılığını aldılar.

TEŞEKKÜR

Taraftarımıza da teşekkür ediyorum geldiler desteklediler. Onların desteğine çok ihtiyacımız var, şehrin desteğine çok ihtiyacımız var. Sakaryaspor'u en iyi yerlere getirebilmek için ben, ekibim, camia, başkanımız ve yöneticilerimiz herkes elinden geleni yapıyor. Biraz zamana ihtiyacımız var, bu takıma inanın daha iyi yerlere gelecek, daha iyi futbol oynayacak. Hem coşku hem de taraftar anlamında sahaya istenilen Sakaryaspor'u sunacağız diye düşünüyorum.

Yorumlar (0)