Tuncay Şanlı; Şimdi Kenetlenme Zamanı

Sakaryaspor 19.12.2023, 17:31 19.12.2023, 17:37 SporExpres
Tuncay Şanlı; Şimdi Kenetlenme Zamanı

Sakaryaspor teknik direktörü Tuncay Şanlı, yeşil siyahlıların 3-1 kazandığı Tuzlaspor maçının ardından kulübün resmi sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu.Kazanılan 3 puan için tüm takımı tebrike den Şanlı, Kocaelispor maçının önemine değinirken taraftara seslenerek şimdi kenetlenme zamanı ifadelerini kullandı.

DERBİ VURGUSU

Şanlı;'' Öncelikle takımı tebrik ediyorum, serimizin devam etmesi özgüven açısından önemliydi. Kaybetmeme alışkanlığını galibiyete çevirmek de değerliydi o yüzden oyuncularımı tebrik ediyorum. Zorlu bir maç olacağını biliyorduk, zeminin iyi olması özellikle bizim oyuncularımızın topa sahip olması anlamında çalışmalarımızı gerçekleştirmiştik. Oyunun 30-35 dakikasına kadar daha çok topa sahip olduğumuz ve pozisyon bulduğumız bir oyun vardı, kaçırdığımız bir penaltı vardı ama bu futbolun doğasında olan bir şey. Devre arası oyuncularımızla konuşmuştuk; sakin olursak, telaşlı oyun oynamazsak top bizde kaldığı sürece biz zaten pozisyona giriyoruz, pozisyon üretiyoruz. O noktada olmak ve pozisyon üretmek çok önemli. Bir oyun anlayışımız var, bu oyun anlayışını ara ara oyunun belirli bölümünde oyuncularımız uyguluyor o açıdan da çok mutluyuz

KENETLENME ZAMANI
Şimdi önümüzde 6 puanlık bir maç ve en önemlisi derbi maçımız var. Ligin ilk yarısının son maçı olacak. Biz göreve başladığımızda şöyle bir şey söylemiştim:
Şehrimiz, taraftarımız bu oyuncu grubuna inansın. Biz iyi yerlere geleceğiz biraz sabır ve zamana ihtiyacımız olduğunu dile getirmiştik. Bu maç özelinde de umarım bütün şehir kenetlenir, tribünleri doldururuz ve oyuncu grubumuzla tribünlerin desteğiyle birlikte o maçı da kazanacağımızı düşünüyorum.
Bütün ekibimiz, bütün tesis çalışanlarımız malzemecisinden masörüne kadar aşçısından güvenliğine kadar herkes oyuncu grubumuza inanıyor.
Biz beraberiz, biz büyük bir aileyiz hashtaglerimizde hep Kenetlen Sakarya var, şimdi de kenetlenme
zamanı.

Yorumlar (2)
Murat 8 ay önce
Helal sana Tuncay Şanlı. Helal size yönetim. Böyle çok kıymetli futbol adamımızı, diğer bir ifade İle, Sakaryasporumuzun Fatih terimini keşfettiğiniz için. Büyüksün Tuncay..
Murat bey 8 ay önce
Helal sana Tuncay Şanlı. Helal size yönetim. Böyle çok kıymetli futbol adamımızı, diğer bir ifade İle, Sakaryasporumuzun Fatih terimini keşfettiğiniz için. Büyüksün Tuncay..