banner212

banner211

Tuncay Şanlı'ya ŞANLI tören

Sakaryaspor'un teknik direktörlük görevine getirdiği Sakaryalı eski futbolcu Tuncay Şanlı, imza töreninde yaptığı açıklamada, 'Tecrübemiz olabiliriz ama yüreğimiz var' dedi

Sakaryaspor 28.10.2016, 16:41 28.10.2016, 17:07
Tuncay Şanlı'ya ŞANLI tören
banner218
 

Sakaryaspor'un teknik direktörlük görevine getirdiği Sakaryalı eski futbolcu Tuncay Şanlı, imza töreninde yaptığı açıklamada, 'Tecrübemiz olabiliriz ama yüreğimiz var' dedi.


Ligde son 3 haftada 2 mağlubiyet ve 1 beraberlik alan Sakaryaspor'da Teknik Direktör İsmail Cem Cambaz ile yollar ayrılmıştı. 
Yeşil siyahlılar büyük bir sürprize imza atarak kulübün eski futbolcusu Sakaryalı Tuncay Şanlı'yı teknik direktörlüğe getirdi. 

 Foto galeriye git

Tuncay Şanlı ve yardımcıları Mehmet Aurelio ile Mohammed Ali Kurtuluş Rüstemler Tesislerinde düzenlenen tören ile sözleşme imzaladı. 

İmza töreni Medyabar.com ve sporexpres.com farkıyla canlı yayınlandı. 

 

Eski Kulüp Başkanları, yöneticiler, Eski futbolcular, altyapı futbolcuları, taraftarlar ve çok sayıda basın mensubunun katıldığı imza töreninde Kulüp Başkanı İsmail Gürses önemli değerlendirmelerde bulundu. 

 

Başkan Gürses, yeni forma sponsorunu da açıkladı. 

 

Gürses'in açıklamalarının satır başları şöyle: 

"Zor bir 3 hafta geçirdik. Bir el değmesi gerekiyordu. Kongrede de söyledik bizim önceciliğimiz kurumsallaşma. Bu 7 yılın sonunda Sakaryaspor'da Bayern Münih'te olduğu gibi, futbolu bilen eski futbolcularımız tarafından yönetilecektir. Benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımız sistemi kurmak, gelir kaynaklarını kalıcı hale getirmek, üye ve taraftar sayısını çoğaltmaktır. Kalıcı başarı için de istikrar gerekiyor. Arsenal'de Wegner, Manchester Ünited'ta Ferguson, 10. yılının sonunda şampiyon olmuştur. 

 

Tuncay Şanlı tercihi
Bir tercih yapmamız gerekiyordu. Tercihimizi kariyerli isimlerle de yapabilirdik.  Yerel basında ve taraftarlarımız arasında eleştiriler oldu. 
Bugün Guardiola, Zidane, İbrahim Üzülmez'in başarılarını herkes biliyor. 
Bu kardeşimizde Sakarya'da doğdu. 
Ben bu riski göze aldım, Tuncay kardeşim de göze aldı. Yola koyuldu. Hodri meydan! 

 

Forma sponsoru 
Göğsümüzde reklam yoktu. 
Forma sponsoru olarak Özgüllü firması ile ön yüze Orhangazi maçından itibaren onunla çıkacağız. Formanın akra yüzü içinde Anka İskele firması ile anlaştık

 

Yüreğimiz var 
Tuncay Şanlı ise şu ifadelerini kullandı: 

"Tecrübesiz olabiliriz ama bizim yüreğimiz var. Biz Sakaryalıyız. Sakarya'nın yüreği her yerde farklıdır. Ben profesyonellikte ilk imzamı buraya atmıştım. Şimdi de teknik adamlıkta tekrar buradayım. İmzamı atıyorum. Yüreğimiz ortaya koyuyorum ekibimle beraber. İnşallah hedeflerimiz doğrultusunda hep beraber başarıya gideceğiz."

 

Konuşmaların ardından imzalar atılırken, altyapı futbolcuları yeni teknik direktör Tuncay Şanlı ile fotoğraf çekilmek için sıraya girdi. 


Yorumlar (4)
islam aslan 6 yıl önce
sakaryalı olduğun şimdimi aklına geldi
Ayhan Kılıç 6 yıl önce
Allah yolunuzu açık etsin
Piston aşşaa 6 yıl önce
Bu isler yurek isi degil tuncik...akil isi.bu isler askerlikten kacmak icin ingiltereye yol almaya benzemez tuncik...
Suleyman demirel 6 yıl önce
Sanli. Tuncay senbosver onubunu. Sen sakaryalisin sendebuhirs varken sen basarirsin inananlar asla. Kaybetmez