Vakit daralıyor; SİLKELENME ZAMANI

Sakaryaspor’da yaşanan final şokunun ardından yeşil siyahlı camiada gözler kongreye çevrildi. Yeni sezon için kurulacak güçlü bir yönetim bekleniyor.

Sakaryaspor 09.06.2024, 16:42 10.06.2024, 10:14 SporExpres
Vakit daralıyor; SİLKELENME ZAMANI

30 Mayıs’da oynanan Play-off finalinden hüsran ile ayrılan Sakaryaspor’da yeni sezon öncesi tüm gözler genel kurula çevrildi. Yeni sezonda yeşil siyahlıların hedefi ne olacak, nasıl bir kadro kurulacak, transfer yasağı kaldırılabilecek mi gibi birçok soru yanıt bulmak için 15 Haziran’da yapılacak olan olağan genel kurul bekleniyor.
YÖNETİM BIRAKTI
Sakaryaspor’da 15 Haziran’da yapılacak olan olağan genel kurul öncesinde son 3 sezonda kulübü yöneten Cumhur Genç ve ekibi görevi bırakacağını açıklamıştı. Genç’in aday olmayacağını belirtmesi sonrasında yeşil siyahlı camiada bir hareketlenme yaşanırken şuana kadar henüz resmi bir aday çıkmadı.
BORÇ 23 MİLYON TL 
Yeni sezon öncesinde futbolculara ve teknik adamlara ödenmek üzere yaklaşık 23 Milyon TL borcu bulunan Sakaryaspor’da bu rakamın 16 Milyon 700 Bin TL’si transfere engel borç olduğu başkan Cumhur Genç tarafından açıklanmıştı. Genel kurulda göreve gelecek olan yeni yönetimin ilk olarak FİFA’da Dmytro Grechyshkin’in 170 Bin Euro’luk borcundan kaynaklı 3 Dönemlik transfer yasağını kaldırması gerekiyor. Hemen ardından TFF’de yer alan dosyalar içinde ödeme yapılacak. 
BİR ÇOK İSİM GÜNDEMDE
15 Haziran’da ilk oturumu yapılacak olan olağan genel kurulda çoğunluk sağlanamaması durumunda ise ikinci oturum 22 Haziran’da  gerçekleşecek. Genel kurul kararının ardından Seyfettin Selim, Muhammed Kıratlı, Cem Gün, Kadir Dişli gibi isimler başkanlık için gündeme gelirken şuana kadar bu isimler den herhangi biri adaylığını yada herhangi bir hazırlık içerisinde olduğunu doğrulamadı. 
ELDE VAR 4
Sakaryaspor genel kurula kenetlenirken yeşil siyahlılarda 1 Haziran itibari ile bir çok oyuncunun sözleşmesi sona erdi. Temsilcimizin yeni sezon için hazırlıklarına Haziran ayı sonu sahaya inmesi beklenirken  yeşil siyahlılarda sadece Hasan Kılıç, Erdi Dikmen, Nsana Simon ve Del Valle’nin sözleşmesi  devam ediyor.
 

Yorumlar (0)