banner212

banner211

Vedat Yaşlıca, Para Toplamaya Çıkacağım

Sakaryaspor sevdalısı Vedat Yaşlıca Sakaryaspor'un zor günler yaşamasına aldırmadan taşın altına elini soktu ve hiç kimsenin cesaret edemediği seçime başkan olarak girdi ve hazırladığı yönetim kurulu ile birlikte Sakaryaspor'u bu zor günlerinden kurtarmak için kolları sıvadı.

Sakaryaspor 23.07.2012, 16:45
Vedat Yaşlıca, Para Toplamaya Çıkacağım
banner218
Sakaryaspor sevdalısı Vedat Yaşlıca Sakaryaspor'un zor günler yaşamasına aldırmadan taşın altına elini soktu ve hiç kimsenin cesaret edemediği seçime başkan olarak girdi ve hazırladığı yönetim kurulu ile birlikte Sakaryaspor'u bu zor günlerinden kurtarmak için kolları sıvadı. İşler buraya kadar iyi gitti. Günler, aylar geçtikçe işler umulanın dışında gitmeye başlayınca Yaşlıca'yı bir sıkıntı bastı ki sormayın. Durumu fark ettiğimizden olacak ki Sakaryaspor Kulüp başkanı Vedat Yaşlıca'ya bazı sorular sorunca Yaşlıca eteğindeki taşları dökmeye başladı. Vedat Yaşlıca neler anlattı hep birlikte okuyalım.

YÖNETİMDE BİLMEDEN HATALARIM OLDU

"Yapılan genel kurul öncesi Yönetim kurulu ile ilgili çok sıkı bir çalışma içerisine girdim. Yaptığım çalışmalar sonucunda ancak bu yönetim kurulu hazırlanabildi. Ama ne var ki yaptığım görüşmeler sonunda ekonomik durumlarından dolayı çok güvendiğim bazı isimler daha sonraları başka guruplar tarafından telkinler yoluyla bemin yanımdan uzaklaştkırılmaya başlandı. Genel Kurul öncesi benim adaylıktan çekilmemi isteyen isimler oldu. Ama ben o saatten sonra geri vites atmayı uygun bulmadım. O isimlerin gayeleri Sakaryaspor'un sahipsiz kalıp mahkemelere düşüp o kişilerin ellerine kalması idi. Ben buna müsaade etmek istemediğimden ısrarla aday oldum. Bu kişilerin adı bende saklıdır. Merak eden olursa açıklayabilirim."

"DEVLET MİLLET EL ELE "  ÇOKTAN BİTMİŞ

" Geçmiş yıllarda çok örneğini yaşadığımız devletin ve bazı kuruluşların tüm statikoları kırıp Sakaryaspor'u düzlüğe çıkarmak adına yaptıkları çalışmalar hala hafızalarda yer alırken, bugünlerde ise böyle bir yaklaşımın esamesi bile okunmuyor. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir belediye Başkanı zeki Toçoğlu ile Satso  ve Sesob da dahil birçok kuruluşla görüşmelerimize rağmen bugüne kadar sadece Zeki Başkan'ın yardımları dışında hiçbir kimseden yakınlık göremiyoruz. Bu da bizden önceki yönetimlerin bugüne bıraktığı güvensizlik ortamından kaynaklanıyor sanıyorum. Oysa eski yıllarda herkes mevki makam düşünmeden tüm imkanları zorlayarak Sakaryaspor'u belirli bir yerlere getirmek için adeta yarışıyordu. Bugün ise tamamen tersi oluyor. Yani bize hiç kimse güvenmiyor galiba. Sakarya Milletvekilleri var ama sadece isimleri duruyor. Sakaryaspor'dan bihaberler sanıyorum.

PARA TOPLAMAYA ÇIKACAĞIM

" Baktım ki bu işin sonu yok, Sakaryaspor'un da paraya ihtiyacı var, ben de çaresini buldu. Bundan sonra bugün itibariyle Sanayi Çarşısından başlamak üzere ellerimi açıp esnaftan para toplamaya başlayacağım. Basının da benimle birlikte hareket etmesini istiyorum ki Sakarya'lılar gerçeklerle yüzleşsin. Ama 1 lira, ama 10 lira fark etmez. Sakaryaspor'un şu anda delikli kuruşa ihtiyacı var ama kimsede ruh kalmamış. Bu da beni çok üzüyor."

TAMAM MI DEVAM MI ?

"Sakaryaspor Kulüp Başkanlığına geldiğimde büyük bir çoğunluk benim gelmemem için çalışmalarda bulundu. Buna rağmen içimdeki Sakaryaspor Sevgisi ağır bastı ve ben ısrarla bu göreve sırf Sakaryaspor'u iyi bir çizgiye getirmek için geldim. Ama zaman geçtikçe hep benden gitmeye başladı. Bugüne kadan 400.000 TL Civarında bir ödeme benim şahsi hesabımdan yapıldı. Bu böyle iken yönetimdeki arkadaşlardan beklediğim yakınlığı göremedim., Buna sebep te aslında yardımcı olabilecek kişiler bazı mihraklar tarafından caydırılarak bize yardımcı olmaları engellenmeye çalışılıyor. Zaman zaman bırakmak istiyorum ama Sakaryaspor sevgisi ve belki de aşırı gençlere sahip çıkma inadım buna engel oluyor. Yani Sakaryaspor'u çakallara bırakmak istemiyorum. Çünkü onlar gelirse bugüne nasıl geldiysek bundan sonra da daha kötüsü olacak diye düşünüyorum. Öyle bir şey olmasına ihtimal vermiyorum ama eğer olursa tüm hesapları halkın önüne açacağım, herkes bunlar hakkında bilgilensin istiyorum. "

ATATÜRK STADI TARAFTARIN OLACAK

" Maçlarımızı oynadığımız Atatürk Stadı ile ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar hep yanlış netice verdi. Ne kadar çok seyirciniz olursa o kadar çok reklam alırsınız. 3.000 Seyirciye gelecek reklam ile 10.000 Seyirciye gelecek reklam bir midir ? Biz de maratonun fiyatını düşüreceğiz. Buna karşılık diğer tribünlerde de indirime gideceğiz. Protokol tribününün sağını ve solunu ise kombine biletle satmaya çalışacağız. Amacımız Atatürk Stadına daha fazla seyirci ve taraftar toplayabilmek. O zaman işler daha iyi yürür.

 

HABER: Sırrı ŞANLI/Akşam Haberleri Gazetesi

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Yorumlar (0)