banner212

banner211

Yaşar Zımba'ya sahip çıktılar

ASKF Başkanı Yaşar Zımba'ya Sakaryaspor yönetimine girdikten sonra yapılan eleştirilerin ardından taban ASKF Yönetim Kurulu, Futbol Disiplin Kurulu, Futbol İl Tertip Kurulu ve Saha Komiserleri Derneği yayınladıkları açıklama ile sahip çıktı.

Sakaryaspor 13.08.2019, 22:23 13.08.2019, 22:41 UTKU KAYNAR
Yaşar Zımba'ya sahip çıktılar
banner218

Sakaryaspor başkan vekili olarak görev yapan Sakarya Amatör Spor Kulüpler Federasyonu başkanı Yaşar Zımba'ya son dönemde yapılan eleştirilerin ardından ASKF Yönetim Kurulu, Futbol Disiplin Kurulu, Futbol İl Tertip Kurulu ve Saha Komiserleri Derneği ortak bir basın açıklaması yayınlayarak Zımba'ya sahip çıktı

İŞTE O AÇIKLAMA

Başkan Yaşar Zımba’nın Sakaryaspor dan bir kuruş menfaati veya çıkarı yoktur.

Sadece Futbol ve hizmet etme aşkı ile ASKF Yönetim kurul üyesi aynı zamanda Sakaryaspor Başkanı İbrahim Nalbant’a destek için yönetimdedir.

Amacı sadece amatör liglerden, Sakaryalı sporcular içinden Sakaryaspor alt yapısı ve A Takımında oynayacak gençlerin önünü açmaktır.

Her Kurumda simge isimler vardır. Her kurumda Popüler kişiler vardır. Yaşar Zımba’nın simge isim olması onun karalanmasını gerektirmez.

Sakaryaspor AŞ’nin başına geçmesi sadece başkanı rahatlatmak, maddi oluşabilecek sorunlar karşısında Sakaryaspor başkanının yükünü hafifletip Sakaryaspor için daha verimli çalışmasını sağlamaktır.

Yoksa hiç kimse bu kadar borç yükü içinde bir Sakaryaspor AŞ’nin Başkanı olurmu? Bu bir aslında hayat riskidir. Kaç kişi milyonluk borçların üstüne Başkan olabilir?

Sakaryaspor bir kurumdur bu ilin gururudur, takımıdır. Bu takımında bir yönetim kurulu başkanı vardır. Yaşar Zımba sadece yönetim içinde Başkan vekilidir. O da sadece, O kadar.
ASKF başkanı olması, eski siyasetçi olması, simge olması, popüler olması onun suçu değildir.
Yaşar Zımba gençliğinden itibaren amatör Futbol oynamış, iki dönem Akyazıspor profesyonel ligde iken takımının başkanlığını yapmış, Türkiye Amatör spor kulüpleri konfederasyonu icra kurul üyesidir. Yaşar Zımba’nın çevresi olan en kıdemli yönetici olarak Sakaryaspor’a yararı olmaz mı?

Kendisinin bürokrasi ve çevresel katkıyı kullanması ile Sakaryaspor’a en az 500 bin Tl destek sağlayacaktır.

Aynı Spor genel müdürlüğünden ek ödemeler ile amatör kulüplere yaptırdığı 600 bin Tl yardım gibi...Aynı Erenler stadı tadilatı için Spor bakanlığından çıkarttığı 1 Milyon Tl lik ödenek gibi....

Bizler; Sakaryaspor’umuzun ve ASKF Başkanı Yaşar Zımba’nın her zaman yanında ve destekçisiyiz.

Onu karalamak için Sakaryaspor üzerinden yıpratmaya çalışanların amaçlarını biliyoruz. Bu amaç Yaşar Zımba’yı karalama veya itibarsızlaştırma değil, Sakaryasporun başarısını istememek, çekememektir, farklı hesapların içinde olmaktır. Bu kişiler gerçek Sakaryalı değildir, Sakaryaspor sevdalısı hiç değildir.

“ASKF Sakaryaspor’un hammaddesidir. Alt yapısı, Temelidir”

ASKF ile Sakaryaspor’u bağdaştıramayanlar Futboldan anlamıyor olmakla birlikte, içimizdeki düşmanlardır.

Saygılarımızla..
ASKF Yönetim Kurulu
Futbol Disiplin Kurulu
Futbol İl Tertip Kurulu
Saha Komiserleri Derneği

banner220
Yorumlar (3)
müjdat duman 3 yıl önce
Yaşar Zımba Sakarya ve Sakaryaspor camiası için büyük bir değerdir, değerini bilmeyenlerin önce kendine bi bakması lazım ben kimim kime karşı konuşuyorum şu şehre ve şehrin takımına şehrin amatör sporuna şimdiye kadar bi katkım olmuş mu ? diye kendi kendini muvazene etmesi gerekir.
Frankeştayn 3 yıl önce
Adama sorarlar bu zamana kadar neredeydin diye
Türk54 3 yıl önce
Abaza zımba nın bu takıma faydası olmaz kendine çevre yapmaya çalışıyor bu adamın derhal takımdan uzaklaştırılması gerekir zararlı bir canlı dır