Yeni oluşum hareketi kongre çağrısı yapacak

Sakaryaspor’u ayağa kaldırmak üzere görev almaya karar veren 7’si eski başkan 26 kişilik ekibe dahil olacak isimlerin belirlendiği, parasal yönüyle de hedeflere ulaşıldığı öğrenildi

Sakaryaspor 03.06.2013, 18:29
Yeni oluşum hareketi kongre çağrısı yapacak

YENİ YÖNETİM 40 KİŞİ

Yeni oluşum hareketi, kongre kararı alınması için düğmeye basma kararı verdi. Yeni dönemde kulüp yönetiminde yer alacak kişi sayısının 40’ı bulduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, oluşumun Baro Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu başkanlığındaki 7 kişilik yürütme kurulu, toplantıları sıklaştırdı. Dün gece de bir araya gelen kurul, liste üzerinde son rötuşları yapıyor. Bu arada Erdinç Şehit’in İstanbul’dan yönetime girmesi beklenen 3 iş adamından da olumlu yanıt aldığı belirtiliyor.

 

BAŞKAN ADAYI BELLİ

Merak edilen başkanlık konusunda da sonuç aşaması görülen gelişmeler var. Yürütme kurulunda yer alan isimlerin başkan adaylığıyla ilgili karar verdikleri öğrenildi. Ancak, başkan adayı listenin açıklanacağı güne dek gizli tutulacak. Bu konuda soru yönelttiğimiz kuruldaki isimlerden, “Evet, başkan adayı da belli listede. Bu hafta yapacağımız kongre çağrısı ile birlikte listemizi ve başkan adayını da kamuoyuna sunacağız” şeklinde yanıtlar alındı.

 

SPONSORLUK GELİRİ

Oluşumun parasal kaynak yönüyle de hedeflenen rakamlara ulaştığı, gerekli taahhütlerin alındığı gelen haberler arasında. Buna göre, daha önce bilindiği üzere, Sakaryaspor’un sezonluk harcamaları, teknik heyet ve futbolcu ödemeleri, yönetim kurulu aidatları ile karşılanacak. Yıllık rakamın 1 milyon 250 bin lira olması öngörülüyor. Transfer tahtasını açmaya yönelik kaynakla ilgili de sponsorluk gelirleri gösteriliyor. İş oluşumcuların kongre çağrısına ve kongreye kaldı.

 

Yorumlar (0)