banner212

banner211

Yeni Sakarya Stadı için büyük teklif

Yeni stadyum için verilen teklif, KDV hariç tam 106 milyon TL.İnşaatın başlamasının ardından yeni stat, 800 günde tamamlanacak

Sakaryaspor 28.05.2013, 16:33
Yeni Sakarya Stadı için büyük teklif
banner218

AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Sakarya’da yapılacak olan yeni stadyum için TOKİ’nin 30 Nisan’da ihale gerçekleştirdiğini belirtti. Üstün, "Yeni stadyum için verilen teklif, KDV hariç tam 106 milyon TL. Modern stadyum şehrimize hayırlı uğurlu olsun. İnşaatın başlamasının ardından yeni stat, 800 günde tamamlanacak" dedi.


106 milyon TL’lik hizmet

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Büyükşehir Belediyesi’nin arsa devrini tamamladığı, TOKİ tarafından inşa edilecek yeni stadyumun ihalesinin gerçekleştirildiğini açıkladı. Üstün, “Sakarya’da son derece güzel çalışmalar hayata geçiriliyor. Daha önce Sayın Başbakanımızın Sakarya’da müjdesini verdiği yeni Sakarya Stadyumunun ihalesi de gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyemiz 60 dönümün üzerinde bir arsa tahsisi gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na arsa devrinin ardından başlayan çalışmalar sonucunda 30 Nisan’da stadın ihalesi de yapıldı. TOKİ tarafından yapılan incelemeler sonucunda ihaleyi almaya hak kazanan firma belli oldu. Yeni stadyum için verilen teklif, KDV hariç tam 106.054.053 TL’dir. Bu hizmet AK Parti’nin ne kadar büyük işler yaptığının en büyük göstergesidir." diye konuştu.

Başbakan'a teşekkür

Yeni stadyum inşaatının başlamasının ardından en fazla 800 gün içinde bitirileceğini de belirten Üstün, “Biz hep söylüyoruz. Biz şehrimizi, ülkemizi çok seviyoruz. Bu memlekete yeni bir hizmet kazandırmak için canla başla çalışıyoruz. Memleketi sevmek daha fazla hizmet etmeyi gerektirir. İşte bunun için daha fazla çalışacağız. Bu yeni eserler sayesinde Sakarya, artık daha gelişmiş, modern bir kent olacak. AK Parti iktidarında şehrimize yeni bir stadyum yapılıyor ve bunun maliyeti arsa bedelini hariç tutarsak KDV hariç, 106 milyon TL. Bu bizim farkımız, bu AK kadroların farkıdır. Yeni stadyumda inşallah güzel başarılar elde edeceğiz. Ayrıca her zaman Sakarya’nın yanında olan Sayın Başbakanımıza ve hükümetimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu dev yatırımın Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


banner220
Yorumlar (0)