Kaan GÜMÜŞEL Yazdı." />

banner212

banner211

Yeni Stadyumun İhalesi 30 Nisan'da

Kaan GÜMÜŞEL Yazdı.

Sakaryaspor 22.03.2013, 15:38
Yeni Stadyumun İhalesi 30 Nisan'da

Kaan GÜMÜŞEL Yazdı...

30 Nisan'da Ankara'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011 seçimleri öncesinde Sakarya'da düzenlediği mitingde dile getirdiği yeni stadyum projesi nihayet hayata geçiyor. Eski stadın yerinin Adapazarı Belediyesi tarafından TOKİ'ye devredilmesi ve yeni stadın yapılacağı çevreyolu kenarındaki arazinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredilmesiyle başlayan süreç hızlandı.
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Büyükşehir Belediyesi, Sakarya'ya yapılacak yeni stadyumun projesi geçtiğimiz aylarda kamuoyuyla paylaşmıştı. Ve son olarak yeni stadın yapımı için ön yeterlilik ihalesinin tarihi de belli oldu.
İhale 30 Nisan'da Ankara'da yapılacak. Bu ihalenin ardından gerekli koşulları yerine getiren firmalar bu kez stadın yapımı için ihaleye girecek.

Başbakan Erdoğan'ın Müjdeleri
Konuyla ilgili MEDYABAR Editörü 'ne konuşan Ak Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, yeni stadın Sakarya'ya yakışır nitelikte olacağını söyledi.
Milletvekili Üstün, yeni stadın Başbakan Erdoğan'ın ilimizde söylediği büyük müjdelerden biri olduğunu hatırlattı.
Ayhan Sefer Üstün, "Başbakanımız ilimizde düzenlediği mitingde 3 büyük müjde vermişti. İlki Bölge İdari Mahkemesinin Sakarya'ya yapılmasıydı. Bununla ilgili yer belli oldu. -Eski Adliye binası yeri- Yakın zamanda yapımına başlanacak.
İkinci büyük müjde Sakarya Nehri'nin şehirle buluşmasıydı. Ve henüz geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyemiz SakaryaPark projesinin ilk etabının ihalesini yaptı. İnşallah Başbakanımızın da söylediği gibi şehrimize yakışır bir yaşam alanı kazandırılacak" dedi.

Çevreyolu Kenarında 25 Bin Kişilik
Müjdelerin 3.'sünün ise yeni stadyum projesi olduğunu söyleyen Milletvekili Üstün, "Başbakanımız 25 Bin kişilik modern bir stadın müjdesini vermişti. Bu süreçte yer tahsisi yapıldı. Proje hazırlandı. Arsa büyütüldü. Ve artık ihale aşamasına gelindi. İhale 30 Nisan'da Ankara'da yapılacak. Çevreyolu Erenler mevkiinde olacak. Vatandaşlarımız Yenicamii'den de yürüme mesafesinde stada ulaşabilecekler. Bendeki son bilgilere göre stat 25 Bin kişilik olacak.
Gerçekten şehrimize yakışır, modern; otoparkları ve çevresindeki spor kompleksleriyle güzel bir proje olacak. Başbakanımızın dile getirdiği 3 projeyi de bu dönemde halkımıza kavuşturmaktan son derece mutluyuz. Bu hizmetlerin ilimize kazandırılmasında başta Başbakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

Yorumlar (0)