banner212

banner211

Yeni Stat'ta İşlem Yüzde 70 Tamam

Yeni Sakaryaspor Stadı'nda incelemelerde bulunan SBB Başkanı Zeki Toçoğlu, "Genel itibariyle proje yüzde 70 oranında bitti. İnşallah yaz aylarında yapım çalışmaları sonlanmış olacak" dedi.

Sakaryaspor 07.03.2016, 15:20 08.03.2016, 22:41 UTKU KAYNAR
Yeni Stat'ta İşlem Yüzde 70 Tamam
banner218
 

Yeni Sakaryaspor Stadı'nda incelemelerde bulunan SBB Başkanı Zeki Toçoğlu, "Genel itibariyle proje yüzde 70 oranında bitti. İnşallah yaz aylarında yapım çalışmaları sonlanmış olacak" dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yapım çalışmaları hızla devam eden Yeni Sakaryaspor Stadı'nda incelemelerde bulundu. 

 

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş'in de yer aldığı inceleme gezisinde Başkan Toçoğlu, projede gelinen son nokta ile ilgili görevlilerden bilgiler aldı. Yeni stadyumun sporun geleceğine yönelik büyük bir adım olacağını vurgulayan Başkan Toçoğlu, proje ekibine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

 

Yeni Başarıların Merkezi
Yeni stadyum çalışmalarının yüzde 70 oranında bittiğini açıklayan Başkan Toçoğlu, "Yeni stadyumda üst yapı betonarme çalışmaları tamamlandı. Bina içerisinde yapılan çalışmalarda da büyük ölçüde sona gelindi. Genel itibariyle proje yüzde 70 oranında bitti. İnşallah yaz aylarında yapım çalışmaları sonlanmış olacak. İnşallah yeni stadyum ile birlikte Sakaryaspor hak ettiği yerlere gelecektir. Bu dev projenin kulübümüzün yeni başarılarının merkezi olması temennimizi de bir kez daha ifade ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

29 Adet Loca
Bina içi yapım çalışmalarında ise yüzde 80'lik kısmın sonlandığını belirten Başkan Zeki Toçoğlu, "Yeni Sakaryaspor stadımızda 29 adet loca yer alacak. İnşa edilen localardan Sakaryaspor'a ciddi bir kaynak oluşturma niyetindeyiz. İnşallah bu ekonomik kaynakla takımımızı daha da güçlendirmiş olacağız. İnşallah böylelikle sportif başarılar da beraberinde gelecek" dedi.

 

Ulaşım Kolaylığı
Başkan Toçoğlu, "Yeni stadyuma ulaşımda da herhangi bir sorun yaşanmayacak.  Hem bulunduğu bölge itibariyle hem de stadın etrafında yer alacak otoparklarla trafik konusunda asla bir sorun oluşmayacak. Stadyumda 151 araçlık kapalı ve bin 342 araçlık da açık otopark yer alacak. Sosyal donatıları yüksek alanların da yer alacağı stadyum şehrimize çok yakışacak. İnşallah burada yeni başarıları hep birlikte yaşayacağız" diye konuştu.


Yorumlar (0)