banner212

banner211

YILDIRIM; SIFIRDAN BAŞLAYACAĞIZ

Korona Virüs nedeni ile liglerin ertelenmesinin ardından 4 Mayıs’ta sahaya inmeyi planlayan Sakaryaspor’da teknik direktör Şaban Yıldırım, tüm her şeye yeniden başlayacaklarının altını çizdi.

Sakaryaspor 30.04.2020, 14:11 UTKU KAYNAR
YILDIRIM; SIFIRDAN BAŞLAYACAĞIZ
banner218

Türkiye Futbol Federasyonu Süper Lig başta olmak üzere profesyonel liglerin kaderinin ne olacağı konusundan henüz resmi bir açıklama yapmazken bir çok takım sahaya inmeye hazırlanıyor. TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Sakaryaspor’da bu takımlardan biri. Yeşil Siyahlılar 4 Mayıs’ta Rüstemler Tesisleri’nde toplanarak çalışmaya başlayacak.

GÖZLER TFF’DE

Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım, federasyonun liglerle ilgili açıklayacağı net tarihi beklediklerini söyledi. Yıldırım, “Liglerle ilgili 1 Mayıs’ta federasyon tarafından yapılacak açıklamayı bekliyoruz. Açıklanacak karar göre elbette yeniden revize edeceğiz ama Biz programımızı 4 Mayıs’a göre yaptık. Liglerin Haziran ayı içerisinde başlaması kararı çıkarsa bu karar bu programa sağdık kalacağız. Aksi bir durumda ise yeni bir yol haritası belirleriz’’ dedi.

GRUP GRUP ÇALIŞILACAK

Takımı kampa alacağını açıklayan Şaban Yıldırım oyuncularla ilk etapta takım olarak değil gruplar halinde çalışma yapacaklarının altını çizdi. İlk olarak kademeli olarak sahaya inerek gruplar halinde idmanlarımızı yapacağız. Takım çalışmalarını bir hafta sonra yapmayı hedefliyoruz. Lige kadar olan sürede bıraktığımız noktaya yeniden ulaşacağımıza inanıyorum” dedi. 

YENİDEN YÜKLEME

Futbolcuların evde çalışma yapıyor olmalarına rağmen şuan kondisyon olarak sezon başı durumuna dönüldüğünü belirten Şaban Yıldırım;  Sezon başında olduğu gibi bu dönemde de 5-6 haftalık hazırlık döneminin yeterli olacağını düşünüyorum. Gerekli yüklemeleri yaparak oyuncularımız ile birlikte yeniden ligi bıraktığımız seviyedeki en üst düzeye çıkacağımızı düşünüyorum.

KARANTİNA OLABİLİR

Sakaryaspor’da 2 futbolcu dışındaki tüm futbolcuların Türkiye’de olması nedeni ile fazla sıkıntı çekmeyeceklerini belirten tecrübeli teknik adam ‘’Almanya’da bulunan Denis Taşkesen ile Barış Örücü’nün de başlama tarihine göre hazırlıklarını yapıyorlar. Oyuncularımız döndüklerinde karantina sürecinde olup olmayacaklarını araştıracaklar. Öyle bir dönem olursa sadece iki futbolcumuz olduğu için sayı fazla değil. Onlarda o sürecin ardından bize katılır” ifadesini kullandı.

KALACAK YER SIKINTISI

Lig hazırlıklarını 4 Mayıs’ta başlayacak olan Sakaryaspor’da akıllara takılan en önemli sorun ise Rüstemler Tesisleri’ndeki konaklama sorunu. Futbolcuları izole etmek isteyen Şaban Yıldırım, bütün herkesin tesislerde kalmasını istiyor. Rüstemler Tesisleri’nde ise gençler birlikte 30 kişiyi bulan futbolcu kadrosunun yanı sıra tesis personeli ve teknik heyetin konaklatacak kadar yeterli imkan bulunmuyor.

banner220
Yorumlar (0)