YILDIRIM YÜKSELİŞTE

Sakaryaspor’da 7.kez göreve gelen Şaban Yıldırım yakaladığı önemli yükseliş ile dikkat çekti

Sakaryaspor 19.03.2020, 14:05 SporExpres
YILDIRIM YÜKSELİŞTE

Tecrübeli Teknik Direktör Şaban Yıldırım son iki sezon 2 kez toplamda 7 kez yeşil siyahlı kulüpte göreve geldi. Daha önce 2 kez şampiyonluk yaşayan Yıldırım, şampiyonluk hedefi ile çıktığı yolda liderin 9 puan gerisinde kalmasına rağmen takıma önemli bir ivme kazandırdı.
2,30 PUAN ORTALAMASI
Sakaryaspor ile çıktığı 13 maçta 9 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Şaban Yıldırım 2,30 puan ortalamasına ulaştı. Sakaryaspor, ligde oynadığı son 10 maçta mağlubiyet yüzü görmedi. Yeşil Siyahlılar öte yandan kalesinde gördüğü 21 golle Ankara Demirspor ile birlikte ligin en az gol yiyen ekibi oldu. Temsilcimizin Yıldırım yönetimin kalan 6 maçta nasıl bir grafik çizeceği merak ediliyor
KAYA VE ERCANI GERİDE BIRAKTI
Son 20 haftada sadece bir mağlubiyet alan Sakaryaspor’da Teknik Direktör Şaban Yıldırım kariyerinin en verimli dönemlerinden birini yaşıyor. Tecrübeli teknik adam göreve geldiği K.Maraşspor maçından itibaren çıktığı 13 karşılaşmada 9 galibiyet 3 beraberlik 1 mağlubiyetle topladığı 30 puan ile Abdullah Ercan ve Suat Kaya’yı geride bıraktı. Abdullah Ercan Sakaryaspor’un başında çıktığı üç karşılaşmada 1 puan alırken Suat Kaya 11 karşılaşmada 20 puan topladı. Ercan Uşakspor karşılaşmasının ardından görevine son verilmişti. Suat Kaya ise Bodrumspor karşılaşmasının ardından gönderilmişti.

Yorumlar (0)