banner212

banner211

Yılmaz Vural ;Gazanfer süresiz kadro dışı!

Sakaryaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural basın toplantısında genç futbolcu Gazanferin kadro dışı bırakıldığını açıkladı

Geçtiğimiz hafta oynadığımız Kartalspor maçındaki sportmenliğe aykırı hareketleri sebebiyle Gazanfer'i uyardığını söyleyen Yılmaz Vural, benzer davranışların Adanaspor maçında da devam etmesi üzerine böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Sakaryaspor 13.03.2012, 16:38
Yılmaz Vural ;Gazanfer süresiz kadro dışı!
banner218
Sakaryaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural basın toplantısında genç futbolcu Gazanferin kadro dışı bırakıldığını açıkladı

Geçtiğimiz hafta oynadığımız Kartalspor maçındaki sportmenliğe aykırı hareketleri sebebiyle Gazanfer'i uyardığını söyleyen Yılmaz Vural, benzer davranışların Adanaspor maçında da devam etmesi üzerine böyle bir karar aldıklarını söyledi. Genç futbolcu Gazanfer'e süresiz kadro dışı cezasının yanı sıra 15 Bin TL de para cezası verildi..

Gazanfer'in kadro dışı bırakılmasıyla birlikte sakatlıklar da göz önünde bulundurulduğunda kadronun 15+2'ye indiği açıklandı.

Sakaryaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'ın basın toplantısı devam ediyor..

Vural Fİ-Yapı ile sürdürülen görüşmeleri de anlatıyor..

Denizlispor deplasmanında oynayacağımız maçla ilgili hazırlıkları anlatan Yılmaz Vural, Adanaspor maçında 11. dakikada sakatlanarak oyundan çıkan Gökhan'ın pubislerinden tedaviye alındığını söyledi.
Sarı kart tehlikesine de dikkat çeken Vural, 4 oyuncumuzun sarı kart sınırında olduğunu söyledi.

Denizlispor'un sahasının güzel olduğunu belirten Vural, "Kendi taktiğimizi sahaya yansıtabileceğiz. Denizlispor'u da izledik. Güzel oynuyorlar. Çok güzel bir maç olacak. Bank Asya 1. lig'de bu maçı izleyenler güzel bir maç izleyecekler" dedi.

Basın mensuplarının 'Bizim gözlemlediğimiz Gazanfer iyi oynuyordu. Eksikliğini nasıl gidereceksiniz?' sorusunu,
"Hiç bir şey yok. İyi oynamıyor. Babamızın oğlu değil ki. Kimse disiplinsizlik yapamaz. Bu takımdaki hiç bir futbolcuyu birbirinden ayırmıyoruz. Hepsi çıkıp oynayabilir. O bölgede oynayan futbolcu şut çekecek, orta yapacak. Bunların hiç birini yapmıyor ki. Yakışıklılığına, saçının düzgünlüğüne bakarak kadro kurmuyoruz" diyerek cevapladı.

Vural futbolcuların hocalarından adalet istediğini söyledi.

Gelecek dönemlerle ilgili konuşan Vural, çok birikmiş ağır yüklerin olduğunu ve bu şekilde giderse kulüpte yöneticilik yapacak insan bulunamayacağını söyledi. Vural, Sakaryaspor'un kurtuluşunun sosyal bir olay olduğunu ve herkesin çalışması gerektiğini söyledi.

Bakan Mehdi Eker'in ilmize geldiği gün Vali ve Belediye başkanları ile birlikte konuştuklarını söyleyen Vural, tesisin daha çok komplekse benzemesi için çevre düzenlemesi yapılacağını söyledi.
Vali Büyük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu ile SAÜ Rektörü Elmas'ın kendilerine verdiği desteğe çok sevindiklerini söyledi.

Yılmaz Vural maç öncesi çalışmalarıyla ilgili olarak da, "Çocuklar çatlayacak çalışmaktan. Süper Lig de bile hiçbir takım 9 antreman yapmıyor. Ama ben çok umutluyum. Şehrin, Tatangaların desteği bizi umutlandırıyor" dedi.

Vural, basın mensuplarının 'Yöneticiler neden sizin gibi açıklama yapmaktan kaçınıyor. Onların söylemesi gerekenleri siz söylüyorsunuz' sorusunu, "Ben sadece Teknik Direktör değilim. Kulübün hem idari, hem maddi, hem teknik işleriyle ilgilenmek için getirildim. Ben bugün Valiyle, başkanlarla konuşuyorsam yönetimin üstüne çıkmak değil, onlara da yardım etmek için. Ben Sakaryaspor'u seven birisi olarak gönüllü olarak çalışıyorum. Yöneticilerimiz bu imkansızlıklar içerisinde kurtarmaya çalışıyor" diyerek cevapladı.

Bu güne kadar Sakarya dışındaki Sakaryaspor'luların geç kaldığını vurgulayan Vural, kendisinin de takımın başına gelmekte geç kaldığını söyleyen gazetecilere, "Kimse bana bu güne kadar Yılmaz gel demedi. He arkadaş arasında söylediler ama burası da bir kulüp şimdiki gibi olması gerekiyordu" dedi.

'Sabri Küçük zamanında size teklifte bulunmuş, bu takıma mı geleyim' demişsiniz sorusuna ise "Öyle bir şey yok, yalan" diyerek cevap verdi.

Takımın kurtarılması için çalışmalara geç kalnındığını söyleyen Vural, "İyi zamanda kimse beni çağırmadı. Şimdi gönüllü olarak geldi. Ama ortada bir şey yok. Allah korusun takım düşerse de Yılmaz Vural yine takım düşürdü olacak" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)