banner212

banner211

Yılmaz Vural; Ligde Kalmak İçin Savaşacağız

Sakaryaspor ile yıl sonuna kadar sözleşme imzalayan Teknik Direktör Yılmaz Vural, "Takımın ligde kalmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız.

Sakaryaspor 17.02.2012, 19:29
Yılmaz Vural; Ligde Kalmak İçin Savaşacağız
banner218
Sakaryaspor ile yıl sonuna kadar sözleşme imzalayan Teknik Direktör Yılmaz Vural, "Takımın ligde kalmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.

 


Ligde zor günler geçiren ve küme düşme hattında bulunan Sakaryaspor'da yönetim, teknik direktör Şaban Yıldırım'ın istifasının ardından takımın başına Yılmaz Vural'ı getirdi. Yeşil - siyahlı takımın başında bugün ilk idmanına çıkan deneyimli hoca, Rüstemler Tesisleri'nde düzenlenen törende sözleşme imzaladı.

Vural, Sakaryalı olan AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, televizyon yorumcusu Şansal Büyüka ve iş adamı Fikret İnan'ın da destekleriyle Sakaryaspor'u bu sezon ligde tutmak için çalışacaklarını ifade etti. Fedakarlık yaparak takımın başına geldiğini kaydeden Vural, şunları söyledi:
"Benden teknik anlamda bu memleketin çocuğu olarak destek olmamı istediler. Şu anda TRT'de sözleşmeli çalışıyorum. Bunun yanında profesyonel antrenör olarak 2 aydan beri yurt dışından bir takımla ilişkilerim devam ediyor. "Ben seve seve gelirim. Ama beni yarın oradan çağırırsalar giderim. Bu şartlarda destek olmamı istiyorsanız gelirim" dedim. Bir kuruşta talep etmem. Benim 91 yaşında babam var. Bu takım yenildi mi ağlıyor. Ben kendimden fedakarlık yaptım."

Sakaryaspor'un ligde kalabilmesi için seferberlik ilan ettiklerini belirten Vural, geride kalan 13 maçlık dönemi takımın ligde kalmasını sağlayarak bitirmek istediklerini ifade etti. "Eğer bu takım düşerse elli yıllık bir çınar yıkılıp gider" diyen Vural, şöyle konuştu:
"Allah göstermesin takım bu sahipsizliği ile düşerse Kocaelispor'dan bir farkı kalmaz. İkinci ligde 22 milyon borçlu bir takımı kimse almaz. Bu takım transferde yapamaz. Dolayısıyla bu takım yok olur gider. Bunun çok örnekleri var. Ben, Şansal Büyüka ve Fikret İnan takım için Hakan Şükür'ün evinde buluştuk. Bir anlaşmaya vardık.

Fikret İnan Adapazarı'na böyle bir katkıda bulunmak istediğini söyledi. Kendisi ilk başta maddi destekte bulunacak. Bu parayla çok acil oyuncularımızın pirimlerini yükselteceğiz. Varsa alacakları halledeceğiz. Üç aylık bir bütçeyi çıkardık. Parasal bir sıkıntı olmadan oyuncuların ödemeleri yapılacak. Oyuncularımızın yeniden moral kazanarak çalışması adına 13 maçlık bu dönemi umarım Sakaryaspor'un ligde kalmasını sağlayarak bitirmek istiyoruz. Üç ay sonra da ben burada durmam. Dolayısıyla çıksın. Biz görevimizi teslim edelim. Eğer bu takım ligde kalırsa bize vereceği duygusal hazzın hiç bir maddi ölçüsü yok."

Takımı kötü durumundan çıkarmayı bildiğini ve daha önce bu konuda tecrübesinin olduğunu anlatan Vural, Sakaryaspor'u iten önemli bir taraftar grubunun bulunduğunu dile getirdi. Kalan 13 maçın 7'sini içeride oynayacaklarını vurgulayan Vural, şunları dedi:
"Fikstüre bakarsak bir avantaj var. Bu avantajı siz kazanırsanız avantaja döndürürsünüz. Sakaryaspor bu şehrin takımıdır. Herkesi takıma destek vermeye çağırıyorum. Elimizi taşın altına sokacağız. Buradan çıkacağız inşallah. Bu takımın devamlılığını sağlamak adına gece gündüz çalışacağız. Başarmak adına elimizden geleni yapacağız. Önemli olan zoru başarmak. Düşme barajını 35- 36 olarak görüyorum. Ligde kalmak için 7 maç kazanma mecburiyetmiz var."

Sakaryaspor Kulübü Başkanı Erdal Taşkın ise Yılmaz Vural'ın bir insanın mesleki anlamda gösterebileceği en büyük fedakarlığı gösterdiğini söyledi. Türkiye'nin önemli kulüplerinde görev yapan Vural'ın zor bir zamanda Sakaryaspor'un yanında olmasından büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Taşkın; "Bank Asya Ligi bana göre bugün başlıyor. Eldeki imkanlar belli. Korkunç bir sinerji, korkunç bir heyecan getirdi hocamız. İdmana geldim. Çok şeyin değiştiğini gördüm.Şehirde büyük bir heyecan var. Hakan Şükür, Şansal Büyüka ve Fikret İnan'a desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum." dedi.

 

Yorumlar (0)