banner212

banner211

Yönetimin gözü kulağı BMC'de

Takıma maç başlarını ödeyemeyen Sakaryaspor yönetiminin tek umudu BMC’den gelecek olan sponsorluk desteği.

Sakaryaspor 07.02.2019, 09:45 07.02.2019, 10:19 UTKU KAYNAR
Yönetimin gözü kulağı BMC'de
banner218

Şampiyonluk yolunda zirveyi ele geçiren Sakaryaspor’da futbolcular ödeme bekliyor. Takıma maç başlarını ödeyemeyen yeşil siyahlı yönetimin tek umudu ise BMC’den gelecek olan sponsorluk desteği.

Eski futbolcularına olan borçları ödeyemediği için transfer yasağını açamayan Sakaryaspor’da mevcut kadroya olan borç ise taraftarı düşündürüyor. TFF 2.Lig’de 20’inci hafta sonunda zirveyi yeniden kapan yeşil siyahlıların 2 Milyon TL’yi bulan maç başı alacakları için kaynak bulamayan Sakaryaspor yönetimi sponsorluk desteği sözü veren BMC ceosu Ethem Sancak’tan gelecek haberi bekliyor.

KARAR BUGÜN

Ak Parti Sakarya Millet Vekili Kenan Sofuoğlu’nun ara transfer döneminde yaptığı çalışmalar sonrasında Sakaryaspor’a destek sözü veren BMC ceosu Ethem Sancak’ın şirketin bugün yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında konuyu gündeme getirmesi bekleniyor. Karasu’da yatırım yapan şirketin yeşil siyahlılara bu yıl için 2 Milyon TL civarında bir sponsorluk desteği vermesi bekleniyor. Projenin şirket yönetim kurulunda onaylanması halinde önümüzdeki hafta düzenlenecek bir imza töreni ile anlaşmanın resmiyet kazanacağı gelen haberler arasında.

Maç hasılatlarına takviye yaparak galibiyet primlerini ödeyen Sakaryaspor yönetiminin kaynak arayışları sonuçsuz kalırken  BMC sponsorluğunun gerçekleşmesi halinde takımın sezon sonuna kadar ekonomik sıkıntı yaşamaması bekleniyor.

Yorumlar (0)