banner212

banner211

Yüzünü Kara Çıkardılar...

Şampiyonluk için elini taşın altına koyan başkan Ekrem Yüce’nin tüm desteğine rağmen yönetimin beceriksizliği yüzünden bu sezonda hüsranla bitti.

Sakaryaspor 31.05.2021, 14:34 31.05.2021, 14:46 UTKU KAYNAR
Yüzünü Kara Çıkardılar...
banner218

Sakaryaspor yönetimi göreve geldiği günden beri Sakaryaspor’u 2.Lig’den kurtarmak için her yolu deneyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yüzünü kara çıkardı. Bugüne kadar verilmiş en büyük desteği veren başkan Yüce, yönetimin yaptığı hataların bedelini eleştiri oklarının hedefi olarak ödedi.

KOLLARI SIVADI

Son 3 kongrede oluşan tüm yönetimlere büyük destek veren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yüzü bir türü gülmedi. Başkanlığı öncesinde de yeşil siyahlılara her zaman destek olan Yüce başkan olur olmaz Sakaryaspor’u 2.Lig’den kurtarmak için kolları sıvadı. İbrahim Nalbant, Cumhur Genç ve Cevat Ekşi yönetimlerine desteğini esirgemeyen Yüce şampiyonluk coşkusunu bu sezonda yaşayamadı.

YÖNETİM BAŞARISIZ

Sezona Cevat Ekşi başkanlığında kurulan yönetim ile başlayan Sakaryaspor yönetimi, teknik direktör İsmail Ertekin, Ali Özgün, Mehmet Boztepe, Devrim Taşkaya, Çağrı Ortakaya, Muhammed Reis gibi bir çok flaş olarak adlandırılan transferlerle sezona başlamasına rağmen kadro mühendisliğinde yapılan hatalar ve astronomik maliyetlerinin gölgesinde kaldılar. Bitime 5 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Eyüpspor’un 19 puan gerisinde kalan yeşil siyahlılar büyük hayal kırıklığı yarattı.

PRİMİ ARTIRDI

Play-off öncesinde takıma 5 Milyon TL şampiyonluk primi vaad eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kocaelispor ile oynanan final maçı öncesinde de 200 Bin TL prim dağıtırken soyunma odasına telefon ile bağlanarak primi 6 Milyon’a çıkardığını ve maç biter bitmez ödeme yapılacağının sözünü verdi. Son yıllarda ilk defa ödeme krizlerinin gölgesinde bir final maçı oynamayan Sakaryaspor yine istediğini alamadan 1.Lig’in kapısından döndü.

Yorumlar (2)
Oğuzhan hendekli 2 yıl önce
Ya yaptığınız habere bir bakın. Şampiyonluk kaçınca sizin de yazılarınız bir değişti ki sormayın yani. Ezip ezip duruyorsunuz. Sporexpres haber sitesinin kimin olduğunu biliyoruz sizide anlıyorum. Ayrıca Ekrem Yüce dediğiniz kişi elini taşın altına koymadı, o taşı avuçlarının içinde tutmaya çalıştı bu sebepten bunlar yaşandı. Yönetimin beceriksizliği tuzu biberi oldu. Bu kulübe Cevat ekşi, Hüdaverdi bahadır veya Cumhur Genç lazım değil. Bu kulübe Uğur Akkuş gelmeli. Kulüpler taraftar için varlar bunu unutmayın o yüzden taraftarın istediği başkanı seçmesinde özgürlüğü tanınması gerekiyor. Sayın Ekrem bey artık müdahale etmese çok memnun oluruz.. Bu taraftar neler çekiyor bu insanlardan anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Taraftar 2 yıl önce
Siyaseti çek sakaryasporun üstünde bırakın uğur akkuş başkan olsun hep denenmiş olanlar ile olmuyor artık anlayın bunu zaten yoktan yere 4 denemiş gitmiş sizce 1.sans hak.etmiyormu uğur akkuş