banner212

banner211

Zeki Toçoğlu yeni Sakaryaspor'u anlattı

[b]Medyabar - Carkhaber ortak yayını [/b]
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Medyabar.

Sakaryaspor 03.07.2012, 16:04
Zeki Toçoğlu yeni Sakaryaspor'u anlattı
banner218
[b]Medyabar - Carkhaber ortak yayını [/b]
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Medyabar.com ve Carkhaber.com 'da yayınlanan "Koru Cafe'de Koyu Sohbetler" programına katıldı ve Sakaryaspor ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.
Her şehrin potansiyeli kadar iş yaptığını vurgulayarak konuşmasına başlayan Başkan Zeki Toçoğlu, "Bu şehrin markası, bu şehrin arması dediğimiz Sakaryaspor'u koca bir şehir götüremiyor. Neden? Sahip çıkılmadığından ya da sahip çıkanların bir takım hatalar yaptıklarından. Zamanında birkaç sefer Süper Lig'e çıkmış, Türkiye'ye birçok futbolcu yetiştirmiş ve Milli Takım'a sporcular vermiş başarılı bir takım olan Sakaryaspor bugün içler acısı bir durumda. Eğer Sakaryaspor bu şehrin bir markası ise, bu şehrin önemli bir temsilcisi ise her Sakaryalının bu takıma sahip çıkması gerekiyor. Şöyle bir düşünce var ve hoş değil. Belediye takımı alsın götürsün. Canımız sıkıldığı zaman küfür ederiz. Hoşumuza giderse alkışlarız böylece gittiği yere kadar gitsin. Bu alışkanlık doğru bir alışkanlık değil" dedi.

[b]Futbolcu borçlarından transfer yapılamadı [/b]
Sakaryaspor altyapısı ile alakalı soruları da cevaplayan Başkan Toçoğlu, "Sakaryaspor kendi ayakları üzerinde duracak bir yapıya kavuşarak hayatiyetini sürdürmek durumundadır. Yoksa böyle taşıma suyla bir zaman belediye ile bir zaman bilmem kim ile bu yapı devam edemez. Neden altyapı? Biz profesyonel olan takımlara belediyeler olarak resmi yardımlar yapma şansına sahip değiliz. Benim en başından beri söylemeye çalıştığım bir şey var. Biz kendi altyapımızı kurmazsak, kendi futbolcularımızı yetiştirmezsek, dışarıdan büyük paralarla getirdiğimiz futbolcularla bu işi götüremeyiz. Nitekim de götüremedik. Hep söylediğim bir şey var. Bugün Sakaryaspor Kulüp Başkanı'nın oturacağı bir masası yok. Doğru dürüst bir kulüp binası ve tesisi yok. Önce tesisleşmemiz lazım. Tesisler yapacağız, altyapımızı güçlendireceğiz. Takımın omurgasını altyapı oluşturacak. Ondan sonra durumumuz düzeldikçe birkaç takviye ile mücadelemizi sürdüreceğiz. Elden çıkardıklarımızla da takıma maddi anlamda katkı sağlayacağız. Yapı bu. Bundan başka takımın bir kurtuluşu yok. Ayakta duran takımlar bu sistemle ayakta duruyorlar." diye konuştu.

[b]Tüm sorumluluk Tamer İlaçan'da [/b]
Altyapıda sistem ve altyapı hocaları ile alakalı önemli açıklamalarda da bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Altyapıya bir disiplin getiriyoruz. Altyapının başına Tamer İlaçan Hoca'yı getirdik. Ben Tamer İlaçan Hoca'ya şunu söyledim. Ben başarıdan ve başarısızlıktan seni sorumlu tutacağım. Tamer İlaçan kadrosunu kendi kurmuştur. Biz oraya masraf edip projeler üretiyoruz ve sonunda da bir başarı bekliyoruz. Altyapının tüm sorumluluğu Tamer İlaçan'a aittir. Hocaların sorumluluğundan yetişecek futbolcuların sorumluluğuna kadar. Hoca sorununu bu şekilde çözdük. 10 antrenör de belediyemizin kadrolu elemanları. Maaşlarını biz vereceğiz." dedi.

[b]2 otobüs ve yeni bir tesis geliyor [/b]
Başkan Zeki Toçoğlu son olarak şunları kaydetti; "Altyapıya 2 otobüs alıyoruz. 23'er kişilik ve tamamen altyapıya tahsis edilecek. En önemlisi biz Serdivan Belediye Başkanımızla anlaştık. Altyapıya yepyeni bir tesis kazandıracağız. 2 sahası, tesis alanları, soyunma odaları, doktor odası ve kayıt odaları olan bir tesis yapacağız. Burada kabiliyetli olan futbolcularımızın bir kısmı orada kalacaklar. Okullarına oradan gidecekler ve masraflarını da karşılayacağız. Ciddi bir yatırım yapacağız. Ama bu geçiş döneminde Erenler'i Serdivan'ı ve Rüstemler Tesisleri'ni kullanarak devam edeceğiz. Bu iş zaman ve emek isteyen bir şey. Birkaç sene içerisinde Büyükşehir'in elinin değdiğini herkes hissedecek. Bir ciddiyet ve düzen gelecek.".

[b] Başkan Toçoğlu'nun Sakaryaspor'la ilgili konuştuğu bölüm [/b]

Yorumlar (0)