banner212

banner211

Zeki Toçoğlu'n dan Sakaryaspor analizi

Byükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Medyabar TV'de katıldığı programda, spor medyasını ve taraftarı uyarıp, 3.

Sakaryaspor 31.03.2012, 10:31
Zeki Toçoğlu'n dan Sakaryaspor analizi
banner218
Byükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Medyabar TV'de katıldığı programda, spor medyasını ve taraftarı uyarıp, 3. Lig'e düşmek üzere olan Kocaelispor'u örnek gösterdi.

 
Byükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakaryaspor'un geldiği noktadan kendi iç dinamiklerini sorumlu tuttu ve özellike spor medyasına yüklenerek, "Topuğunuza sıkııyorsunuz" diye konuştu.

 

Zeki Toçoğlu, Medyabar TV'de katıldığı söyleşide, Sakaryaspor'a ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Bu şehirde siyasete nasıl bakılıyorsa, spora da öyle bakılıyor" diyen Toçoğlu, "3 yıldır görevdeyim, kayyum dahil 5 yönetim değişti. Yönetime gelenler niye geldi, niye gitti, bunlar düşünülmüyo" dedi.

 

Takımın durumuna üzüldüğünü anlatan Toçoğlu, şunları kaydetti:

 

"Bu takımı Süper Lig'e çıkaran belediye başkanımıza küfürler edildi. Bu işin arkasına bakmamız lazım. Eski başkanımız siyaseten risk alarak bu takımı yönetti ve görevden ayrılırken takımı süper ligde bıraktı. Ben Sakaryaspor'u seviyorum ve bu şehrin değeri olarak görüyorum. Herkes buna böyle bakıyor mu? En son Halit Evin bu işi çok iyi götürüyordu. Ama bir kampanya başlatıldı ve gönderildi. Şimdi Fi Yapı durumu var. Onun hakkında söylentiler çıkartıldı. Peki soruyorum kim yönetecek bu Sakaryaspor'u. Göreve gelen herkes düşünecek. Kaç ay sonra benim arkamdan küfür etmeye başlayacaklar diyecek. Bakın bu yönetim geldi Yılmaz Vural'ı getirdi. Bu kolay bir şey mi. Spor medyasına söyledim. 'Kendi topuğunuza sıkıyorsunuz' dedim. Ama spor medyası Sakaryaspor olmasın diye her şeyi yapıyor. Yarın bir gün bu takımın başına gelecek kimseyi bulamayacağız. Kimse beklemesin ki, artık bu takım belediyeye dönmez. "Sakaryaspor'u sevdim" diyen adamlar yüzünden bu haldeyiz. Bazı futbolcular 2. Yarıda top oynamıyor. Menajer ağabeyleri onların kafalarını karıştırıyor. Sakaryaspor'u sevenler hep bir araya gelmezsek bu iş olmaz. Önümüzde bir Kocaelispor örneği var. Kocaeli ili mali imkanları ile bizimle kıyaslanmayacak bir şehir ama Kocaelispor bugün 3. Lige düşecek. 10 yıl Sakaryaspor'a her şeyini vermiş adama çıkıp küfür ederseniz, bundan sonra ki insanlar nasıl görev almaya cesaret edecek."

banner220
Yorumlar (0)