banner212

banner211

Zirvede Yalnızları Oynuyoruz

Sakaryaspor ilk devre sonunda rakiplerini geride bırakarak zirveyi ele geçirmesine rağmen şehirden beklediği desteği bulamadı.

Sakaryaspor 03.01.2019, 09:56 03.01.2019, 11:47 UTKU KAYNAR
Zirvede Yalnızları Oynuyoruz

TFF 2.Lig’in ilk devresini 39 puan ile zirvede kapatan Sakaryaspor’da ekonomik kriz sürüyor. Yeşil Siyahlı yönetimin tüm çabaları sonuçsuz kalırken yerel seçimler öncesinde Büyükşehir Belediyesi’nin takımdan desteğini çekmesi rakiplerin ekmeğine yağ sürdü.

PARA PARA YOKLUĞU YARA

İsmail Ertekin yönetiminde müthiş bir çıkış yakalayarak üst üste aldığı galibiyetlerle 30 Milyon TL’lik Samsunspor’u geride bırakan Sakaryaspor ara transfer döneminde transfer yasağı ve ödeme krizi ile boğuşuyor. Mevcut takıma prim ödemelerini günü güne yapan yönetim 1 Milyon’u aşan maç başı ödemeleri için ise kaynak arayışlarını sürdürüyor. Transfer yasağını açmak için 2 Milyon TL’ye ihtiyaç duyan Sakaryaspor’da yönetim bütün sponsorluk görüşmelerinden eli boş dönerken yerel seçim atmosferine girilmesi nedeni ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini çekmesi nedeni ile şampiyonluk yolunda zirveye yerleşen takıma şehirden destek bulamıyor.

RAKİPLER BOŞ DURMUYOR

Beyaz Grupta Yeşil Siyahlıların ilk devre sonunda geride bıraktığı Samsunspor, Sarıyer ve Keçiörengücü’nde transfer hareketliliği yaşanırken Sakaryaspor yakaladığı olumlu atmosferden her geçen gün uzaklaşıyor. Sakarya Valiliği önderliğinde yapılması planlanan destek yemeği organizasyonu kağıt üzerinde kalmasının ardından Beşiktaş ve Trabzonspor ile yapılması planlanan hazırlık maçları da belirsizliğini koruyor.

DEJAVU YAŞARIZ

İkinci yarıda Samsunspor ile zorlu bir şampiyonluk mücadelesine girecek olan Sakaryaspor’da yeşil siyahlı taraftarlar takıma sahip çıkılmaması halinde geçtiğimiz sezon yaşanan talihsiz süreçlerin tekrar etmesinden endişe ediyor. Tribün hasılatından başka geliri olmayan Sakaryaspor’da yönetimin forma reklamı, stad sponsorluğu gibi girişimlerinin olumsuz sonuçlanması endişe veriyor.

Yorumlar (0)