banner212

banner211

2 Güreşçimiz Balkan Şampiyonu

Balkan Güreş Şampiyonası'nda Sakaryalı iki güreşçimiz şampiyonluk sevincini yaşadı.

Salon 10.09.2018, 19:44 11.09.2018, 00:05 UTKU KAYNAR
2 Güreşçimiz Balkan Şampiyonu

Balkan Güreş Şampiyonası'nda Sakaryalı iki güreşçimiz şampiyonluk sevincini yaşadı. Şampiyonada 48 kiloda mücadele eden  Akyazılı güreşçimiz Erhan Algan ve 92 kiloda Muhittin Emre Helvacı balkan şampiyonu oldu.

Bosna Hersek'te düzenlenen 15 Yaş Minikler Balkan Güreş Şampiyonası'nda Türkiye, greko-romen, serbest ve kadınlarda birinci oldu. 7-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada Sakaryalı güreşçiler iki Balkan Şampiyonluğu kazanarak gururumuz oldu.

48 KĞ'DA ERHAN ALGAN

Şampiyona'da 48Kg'da mücadele eden Akyazılı güreşçimiz Erhan Algan ilk turu bay geçerken 2.inci turda Bosnalı,3.turda Bulgar ve 4.üncü turda da geçen yıl Avrupa 2.incisi olan Makedonyalı rakibini finalde yenerek Balkan şampiyonu oldu.

Güreş antrenörü Kamil Özdağ inanarak azimle çalışmalarımızın sonunda şampiyonluk geldiğini belirterek; "48 Kiloda şampiyon olan güreşçimiz Erhan Algan’ı tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bundan sonrası şampiyonalarda da başarısını sürdürecektir" dedi.

92 KĞ'DA EMRE HELVACI

Balkan Şampiyonası'nda madalya kazanan bir diğer temsilcimizde Hendek Güreş İhtisas Kulübü sporcusu Muhittin Emre Helvacı oldu. Final maçının son bölümünde omuzu çıkan Helvacı mücadeleyi bırakmadı ve şampiyonluğa ulaştı. Şampiyon Helvacı maçın ardından Hastaneye kaldırıldığı için madalyasını antrenör Bekir Yılmaz aldı.

Balkan Şampiyonu olarak Hendek’in gururu olan Muhittin Emre Helvacı’yı başarısından dolayı tebrik eden Hendek Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Harun Kaynak Hendek olarak Balkan Şampiyonu çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Kaymakam Orhan Burhan’a, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye ve Eski Milletvekili Ali İnci’ye teşekkür etti.

Yorumlar (0)