banner212

banner211

2014 Avrupa karate Şampiyonası Sakarya da

Avrupa karate federasyonu (EKF) tarafından Avrupa bölgeler (takım) şampiyonaları Türkiye'ye verildi.

Salon 16.08.2012, 12:37
2014 Avrupa karate Şampiyonası Sakarya da
banner218
Avrupa karate federasyonu (EKF) tarafından Avrupa bölgeler (takım) şampiyonaları Türkiye'ye verildi. Geçen hafta Hendek belediye başkanı Ali İnci tarafından başarılı sporcular için yapılan törene Türkiye karate federasyonu başkanı Esat Delihasan'da katıldı. Karate federasyonu başkanı Esat Delihasan, as başkan  Meydan Kobaş ve MHK üyesi Uğur Kobaş ve Gençlik hizmetleri ve spor il müdürü arasında 2014 Avrupa bölgeler karate şampiyonasının ilimizde yapılması konuşuldu.

Özellikle yeni bitecek spor salonu ile birlikte otellerin durumu da bu şampiyonanın ilimizde yapılması için çok önemli bir tutuyor. Avrupa şampiyonası eğer ilimizde yapılırsa 700 ile 900 kişi arasında yurt içi ve yurt dışından bir katılım olacak. Buda yaklaşık 36 ülkeden ilimize gelecek sporcu, antrenör, hakem, idareci demek. Şampiyonanın Sakarya ekonomisine yaklaşık 5 milyon Tl sıcak para girişi demek. Eğer şampiyona öncesinde Avrupa hakem sınavları da yapılırsa sıcak para girişi 5 milyon TL'nin çok daha yukarlarında olabilir.

Uluslararası Hakem Uğur Kobaş "İlimiz iki yıldır uluslararası Sakarya open turnuvasını yaparak büyük bir uluslararası turnuvaya ev sahipliği yapabileceğini kanıtladı. Tek sorun bence otellerin durumu oteller için çekincelerimiz var. Oteller yer ve fiyat konusunda biraz daha fedakârlık yaparsa neden olmasın. Bu konuyu Hendek teki törende İl müdürümüz Salih Koşu ve Federasyon başkanımıza açtığımızda olumlu karşıladılar. Konuyu Pazartesi günü iftar için Sakarya da olan federasyon başkanına ikinci kez açtım başkan tekrar alt yapı ayarlandıktan sonra neden olmasın diye söyledi. Aslında ben ferdi Avrupa şampiyonasını istedim. Ancak federasyon başkanı Avrupa bölgeler (takım ) şampiyonası olsun Sakarya otelleri kaldırmaz dedi. Bizde Meydan Hoca dahil tamam dedik. İnşallah gelecekte bir sorun çıkmaz ise Avrupa bölgeler şampiyonasını tüm Sakarya sahiplenirse Sakarya'da yaparız.

banner220
Yorumlar (0)