3 Sporcumuz Dünya İkincisi oldu

52 Ülke'den 3100 Sporcunun katıldığı organizasyonda Sakaryalı sporculardan madalyaları topladı. Ayşe Kaplan, Melisa Çavuşoğlu ve Yaren Yılmaz gümüş madalya alarak Dünya Kupası ikinciliği ünvanının sahibi oldular.

Salon 17.05.2022, 12:15 SporExpres
3 Sporcumuz Dünya İkincisi oldu

Türkiye Kick-Boks Federasyonu Federasyonumuzun 2022 yılı faaliyet programında yer alan 7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece/İstanbul' da yapıldı. 52 Ülke'den 3100 Sporcunun katıldığı organizasyonda Sakaryalı sporculardan madalyaları topladı. Ayşe Kaplan, Melisa Çavuşoğlu ve Yaren Yılmaz gümüş madalya alarak Dünya Kupası ikinciliği ünvanının sahibi oldular.

KAPLAN BOŞ GEÇMEDİ
Bir çok organizasyonda aldığı derecelerle dikkat çeken Ayşe Kaplan Çeyrek finalde İranlı, yarı finalde Norveçli rakiplerini elerken finalde Slovenyalı rakibine elendi. Büyükşehir Belediyesi sporcusu olan Kaplan kendisini destekleyen herkese teşekkür ederken Milli Takım antrenörü Seydi Gökpınar Sakarya’yı en iyi şekilde temsil eden Ayşe ve ona en büyük desteği veren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim’’ dedi.
MELİSA VE YAREN
Müsabakalara Akyazı Belediyespor Spor Kulübü adına katılan Melisa Çavuşoğlu’da  gümüş madalya kazanan simlerden oldu.  Çavuşoğlu 56 Kg’da Gençler Bayan Low Kick branşında Dünya Kupası ikinciliği ünvanını kazandı. Serkan Yılmazer’in öğrencisi Yaren Yılmaz’da finalde elenerek Dünya İkincisi olan bir başka sporcumuz oldu.

Yorumlar (0)