Sakarya'da düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası'nın ikinci gününde ilginç bir madalya mücadelesi yaşandı." />

banner212

banner211

Abla Kardeş mücadelesi turnuvaya renk kattı

Sakarya'da düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası'nın ikinci gününde ilginç bir madalya mücadelesi yaşandı.

Salon 26.01.2013, 08:24
Abla Kardeş mücadelesi turnuvaya renk kattı
banner218

Sakarya'da düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası'nın ikinci gününde ilginç bir madalya mücadelesi yaşandı. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılan şampiyonanın ikinci gününde erkekler 84 ve +84 kilo ile bayanlar 50 ve 55 kilo müsabakaları yapıldı.


Bayanlar 55 kiloda, Dünya Şampiyonu Enes Erkan'ın eşi Emine Bahar Erkan ile kardeşi Ece Deniz Köroğlu da mücadele etti. Yarı final maçlarını kaybeden abla ve kardeş bronz madalya maçı tatamiye çıktı. Hocaları Mustafa Solmaz "İki kardeşin arasına girilmez" diyerek kenarda oturmadı. Oldukça çekişmeli geçen maçı 3-0 kazanan Emine Bahar Erkan, geçen yıl olduğu gibi bu kiloda bir kez daha Türkiye üçüncüsü oldu.


Müsabaka sonrası "Hayatımın en zor maçını geride bıraktım" diye konuşan Erkan "Bir türlü konsantre olamadım. Her karşılaşmamızda çok heyecanlandım. Puanları nasıl aldığımı bile hatırlamıyorum" diye konuştu.


Ablasına karşı yaptığı maçı kaybeden Ece Deniz Köroğlu ise "Ablam benden daha tecrübeli ve bu tecrübesini iyi kullandı" diye konuştu. Türkiye Karate Şampiyonası cumartesi günü sona erecek. Pazar günü ise kilolarında ilk dört dereceyi alan isimler Milli Takım seçmeleri için ter dökecek.

 

banner220
Yorumlar (0)