Afra Adıyaman'ın gözü Olimpiyatlar'da

Sakaryalı Milli sporcu Afra Adıyaman Macaristan’da yapılacak Avrupa Kick Boks Şampiyonası için aralıksız çalışıyor.

Salon 05.08.2019, 18:35 06.08.2019, 02:19 SporExpres

Utku Kaynar/ Gençler Avrupa Kick-Boks şampiyonası 23 Ağustos’ta Macaristan’da yapılacak. Şampiyonada ülkemizi temsil edecek olan Milli sporcumuz Afra Adıyaman hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. 


12-22 Ağustos tarihleri arasında Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Demirkazık Kamp Eğitim Tesisleri’ nde yapılacak olan milli takım kampına katılacak olan milli sporcu hazırlıklarına Yılmazer Fight Akademi’de devam ediyor. Milli takım antrenörü Serkan Yılmazer nezaretinde şampiyonaya hazırlanan Afra Adıyaman, hedefinin Maciristan’dan şampiyonluk ile dönmek olduğunu söyledi. 

HEDEF OLİMPİYAT 
Daha önce 13 kez Türkiye Şampiyonluğu 6 Avrupa şampiyonluğu 1 Akdeniz Oyunları şampiyonluğu  ve 2 Avrupa İkinciliği bulunan Afra Adıyaman Macaristan’da yapılacak olan Gençler Avrupa Kick-Boks Şampiyonası’nda da yine gözünü şampiyonluğa dikti. Asıl hedefinin Olimpiyas Şampiyonluğu olduğunu belirten Afra Adıyaman; Şuan ki hedefim ülkemizi en iyi şekilde temsil edip istiklal marşımızı okutup bayrağımızı göndere çekmek. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Asıl hedefim olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum. 2021 yılında Dünya Oyunlarında ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Bunun içinde çok çalışacağım’’ dedi.


AİLEM DESTEK OLDU
Spora 2015 yılında başladığını belirten Afra Adıyaman;  Hocamla tanıştım spora ilgim vardı zaten hocamla tanıştıktan sonra hocamı severek bu spora devam ettim.  Hocam bu sporu bana sevdirdi. Ve şuan milli sporcu oldum.  Ailem hep destek çıktı yanımda oldu. Sporu seviyor ailem hocamı da sevdikleri için güvendikleri için destekliyorlar.  Kesinlikle ülkemizde yaşanan olan olayları biliyoruz bence bütün bayanlar çocuklar, büyükler hiç çekinmeden bu sporu yapabilirler. Spor vücudumuza faydalı hayatımıza faydalı kötü alışkanlıklardan uzak durmak için ve sağlıklı yaşamak için spor yapılmalı.


GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRELİM
Yılmazer Fight Akademi sahibi ve Milli takım antrenör Serkan Yılmazer, milli sporcular yetiştirmek için çalıştıklarını belirterek; ‘’Çalışmalarımızı Adapazarın da ve sapanca da devam ediyoruz. Hem sapanca dan hem Adapazarın dan Türkiye şampiyonu sporcular çıkardık. Milli sporcular çıkardık bunla gururluyuz. Şimdi önümüzde Macaristan Avrupa Şampiyonası var Afra ile  sene içerisinde üç tane kick boks federasyonun düzenlemiş olduğu resmi büyük  şampiyona da şampiyon olarak en iyi puanı elde ederek Türkiye de diğer sporcuların önünde liste başı olarak milli takıma gitmeyi hakketti. Amacımız hedefimiz tüm çalışmalarımız istiklal marşımızı okutmak üzere. İnşallah Afrada gereğini yapacaktır. ‘’ dedi.


AKADEMİK EĞİTİME POZİTİF KATKI
Gençlerin spor yapmasının önemine değinen Yılmazer,  ailelere seslenerek‘’ Bizim sporumuza mesela el ayak koordinasyonları çalışıyor. Buda da sağ beyin sol beyin çalışıyor, bunla beraber velilerimizin televizyonda izlediği gibi kanlı bir spor değil. 7 tane farklı branşı var farklı farklı çocukların farklı yeteneklerine göre vermiş olduğumuz eğitimler var.  Hıza dayalı, sürate dayalı çocuk neyde yetenekliyse buna dayalı velilerimizin bunu araştırması gerekir. Sporumuzun nasıl yapıldığını araştırması gerekir. İyi etüt etmek lazım yetenek tespitini güzel yaptıktan sonra ülkemize faydalı nesiller yetiştirmek lazım. Ama bunu iyi tespit etmek lazım aynı zamanda Afra okul birincisi bunlar şampiyon okullarında da şampiyon hedefimiz bilinçli nesiller yetiştirmek.

Yorumlar (0)