banner212

banner211

Afra Adıyaman ve Onurkan Yılmazer’den Altın Kemer

Sakaryalı sporcular Afra Adıyaman ve Onurkan Yılmazer Profesyonel Kickboks Türkiye Şampiyonası’nda altın kemer kazanarak büyük bir başarıya imza attılar

Salon 21.02.2022, 19:47 21.02.2022, 19:51 UTKU KAYNAR
Afra Adıyaman ve Onurkan Yılmazer’den Altın Kemer
banner218

Profesyonel Kickboks Türkiye Şampiyonası, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Kick Boks Federasyonu iş birliğinde 18-20 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlendi. Kocaeli İzmit Yahya Kaptan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonda Sakaryalı iki sporcu altın kemer kazanarak büyük başarı elde etti.

AFRA VE ONURKAN

Şampiyona Sakarya’yı temsil eden Avrupa Şampiyonu ünvanı bulunan  Afra Adıyaman ilk kez katıldığı Profesyonel organizasyonda yarı final ve final maçlarını nakavt İle kazanarak altın kemerin sahibi oldu. Erkekerde ise Onurkan Yılmazer’de ilk kez katıldığı profesyonel organizasyonunda çeyrek final ve yarı final maçlarını yine Afra gibi nakavt İle kazandıktan sonra final maçını da 3 raund ezici üstünlük ile kazanarak altın kemeri kazanan isim oldu.

YILMAZER FARKI

Her iki sporcunun da antrenörü olan Serkan Yılmazer çifte sevincin ardından yaptığı açıklamada ; Bugün benim için gerçekten tam anlamı ile gurur günü. Daha önce bir çok başarıya imza atmış sporcularım yeni bir kulvarda yepyeni bir başarıyı daha tattılar. Sakarya’yı en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanımız Sayın Salim Kayıcı ve Kocaeli İl Temsilcisi Özcan Mermer hocamıza ilgilerinden dolayı teşekkür ederim dedi.

Yorumlar (0)