Akyazı'nın gururu oldular

Salon 31.05.2023, 13:15 SporExpres
Akyazı'nın gururu oldular

27. Balkan çocuklar karate şampiyonasında dereceye giren iki milli sporcu ilçe girişinde karşılandı. Karadağ Bar ilinde düzenlenen Balkan Karate şampiyonasında 2012 doğumlu Yıldız Bayan 44 kg’da Ayşen Saner tüm rakiplerini yenerek Balkan şampiyonu oldu. Yine 2011 doğumlu Yıldız Bayan 45 kg da Sare Kaya Balkan ikincisi oldu. Saner ve Kaya ilçe girişinde karşılanarak, konvoyla ilçe de tur attı.

45 MADALYADAN İKİSİ

Karate Antrenörü Sezai Yolcuoğlu, Akyazı Haber ‘e yaptığı açıklamada “Balkan ülkesi Karadağ’ın Bar kentinde düzenlenen 27. Balkan çocuklara karate şampiyonasına iki sporcu ile katıldık. Turnuva üç gün sürdü biz ilk gün çıktık ve 1 altın, 1 gümüş madalya aldık. Milli takıma 120 sporcu ile katıldık, 45 madalya alındı ve 45 madalyanın iki madalyası bizim” dedi.   Muhabirin destek alıyor musunuz sorusu üzerine, Yolcuoğlu “Yok, şahsen bana iletilmiş her hangi bir destek yok sadece federasyonun ve velilerin kendi imkanları ile gidildi her hangi bir maddi veya manevi destekleri yok” ifadelerini kullandı. 

SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ

 Gümüş madalya alan Sare Kaya’nın annesi Nagihan Kaya; “Küçüklüğünden beri bu sporu seviyor ve yapıyor. Başarılarının arkasındayız, sonuna kadarda giderse destekliyoruz. Balkan şampiyonasına gitti, ikinci oldu gümüş madalya aldı. Ana sınıfından beri 7 yıldır bu sporu yapıyor. İki çocuğum var, bir tane abisi var. Spor dalı bakıyorduk, karate de karar kıldık, bu şekilde başladı. Sezai hocaya emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz, küçüklüğünden beri çok uğraşıyor çok memnunuz” dedi.   

Yorumlar (1)
Sakarya 1 yıl önce
Sakarya'da futbola hentbola ve basketbola verilen değer ve destek azda karate verilse daha iyi yerlere gelinir Balkan şampiyonasında Alınan 45 madalyanın 4 tanesi sakaryadan 2 şampiyonluk 1 ikincilik 1 tanede 3. Luk madalyasi var sakaryadan ama destek sifir