AKYAZI ŞAMPİYONU BAĞRINA BASTI

Akyazılı güreşçi Abdülhamit Altun Akyazı’ya gelişinde davul zurna eşliğinde törenle karşılandı.

Salon 13.10.2022, 10:33 SporExpres
AKYAZI ŞAMPİYONU BAĞRINA BASTI

4-9 Ekim tarihlerinde Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde yapılan veteranlar dünya şampiyonasında 35-40 yaş kategorisinde güreşen ve finalde Amerikalı rakibini 10-0 gibi farklı bir skorla yenmeyi başararak dünya şampiyonu olan Akyazılı güreşçi Abdülhamit Altun Akyazı’ya gelişinde davul zurna eşliğinde törenle karşılandı.
COŞKULU KARŞILAMA
Şehir merkezinde tur atan dünya şampiyonu Altun, İlçe kaymakamı Yakup Güney ve belediye başkanı Bilal Soykan tarafından çiçeklerle karşılandı. Bir müddet belediyede kalan dünya şampiyonu Altun belediyeden ayrıldıktan sonra elini öpmek için baba evine gitti.
Belediye başkanı Bilal Soykan bir dünya şampiyonunu ağırlamak bana büyük mutluluk verdi. Abdülhamit Altun kardeşimizi elde ettiği bu büyük başarıdan ötürü tebrik ediyorum dedi.
TEBRİK ETTİLER
Dünya şampiyonu olan Altun’da elde ettiği şampiyonluğu al bayrağımızı göndere çektirdiğim için son derece mutluyum. Arkamda olan ve beni destekleyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun dedi. Dünya şampiyonunu Abdülhamit Altun’un belediyeyi ziyaretinde başkan yardımcıları Mehmet Öztürk, Ali Özer, Altun gibi veteranlarda dünya şampiyonu olan Kamil Özdağ,

Akyazı ilçe kaymakamı Yakup Güney’de Dünya şampiyonu Abdulham,t Altun’u makamında kabul ederek tebrik etti.
İlçe Spor Müdürü Adem Altun’da karşılayanlar arasındaki yerlerini aldılar.     


 

Yorumlar (0)